У 2024 році, коли Україна продовжувала демонструвати стійкість в умовах триваючої повномасштабної війни, Астарта залишалася відданою своїй місії — сприяти економічному та соціальному зміцненню країни та її майбутньому. Компанія стоїть пліч-о-пліч зі своїми працівниками, громадами та всіма українцями — підтримуючи Збройні Сили, надаючи життєво важливу допомогу, забезпечуючи безперервність роботи та сумлінно сплачуючи податки.

У 2024 році Астарта продовжила реалізовувати експортну стратегію попри виклики воєнного часу, ефективно використовуючи стабільну роботу портів Одеси для збільшення експорту. Зберігши сильні позиції на внутрішньому та міжнародному ринках, компанія водночас шукала нові можливості для зростання. Як результат, минулого року Астарта експортувала: 197 тис. тонн цукру — у чотири рази більше, ніж у 2023 році; 808 тис. тонн зернових та олійних культур (+ 1% р/р) та 182 тис. тонн соєвої продукції(+ 1% р/р).

Компанія показала стабільні і зростаючі фінансові результати — виручка склала 612 млн євро (майже на рівні 2023 року), чистий прибуток зріс на 34% р/р до 83 млн євро, частка експорту зросла з 54% до 66%.

Агровиробництво (рослинництво)

Виручка сегменту зменшилася на 13% р/р до 209 млн євро через нижчі обсяги врожаю та продажів. Експорт, підтриманий стабільною роботою Одеських портів, склав 89% виручки сегменту (+11 п.п. р/р).

Наразі триває весняна посівна компанія, яка розпочалася наприкінці березня 2025 року.

Компанія збалансовано розподілила планові посівні площі під стратегічними культурами: цукрові буряки – 34 тис. га, соя – 55 тис. га, озима пшениця – 46 тис. га, соняшник – 27 тис. га, озимий ріпак – 13 тис. га, кукурудза – 13 тис. га, органічні культури – 2 тис. . Водночас фактична структура посівних площ Астарти буде уточнена після завершення посівної кампанії.

Sugar production

Завдяки сталому партнерству з постачальниками цукрових буряків, у 2024 році компанія виробила 380 тис. тонн цукру (+1% р/р) — найбільший обсяг за останні сім років. Астарта також збудувала новий силос для зберігання цукру, що сприяло підвищенню якості продукції та ефективності логістики.

Обсяги продажу цукру зросли на 40% р/р до 396 тис. тонн, при цьому половина продукції пішла на експорт — і це у чотири рази більше, ніж у 2023 році.

Виручка сегменту зросла на 15% р/р до 229 млн євро, або 37% від загальної виручки компанії.

Processing of soybeans

Компанія забезпечила стабільне постачання власної сировини на соєпереробний завод — 68% від 226 тис. тонн переробленої у 2024 році сировини (проти 32% у 2023 році).

Через зниження цін виручка сегменту скоротилася на 13% р/р до 106 млн євро, при цьому 85% продукції було експортовано.

Триває реалізація проєкту з будівництва заводу з виробництва соєвого протеїнового концентрату, річною потужністю 102 тис. тонн. Загальна сума інвестицій 75 млн євро.

Тваринництво

Зосередившись на підвищенні ефективності та продуктивності виробництва шляхом консолідації, та реконструкції ферм, будівництва нових ефективних виробничих потужностей, та покращення племінної роботи, компанія забезпечила зростання виробництва молока на 3% р/р до 119 тис. тонн. Середньорічне поголів’я зросло на 9% р/р до 28 тис. голів.

Виручка сегменту зросла на 25% р/р до 53 млн євро завдяки збільшенню обсягів та цін. Продажі молока зросли на 3% р/р до 114 тис. тонн. Все молоко компанія реалізує на внутрішньому ринку і є найбільшим промисловим виробником молока в Україні.

Система відповідального партнерства (проєкти соціального впливу)

Приватне та державне партнерство – один з ключових фокусів компанії. Це запорука як успіху бізнесу, так і внеску компанії у розвиток і стійкість України. У 2024 році компанія продовжила розвивати та масштабувати проєкт Common Help Ukraine, заснований спільно з благодійним фондом «Повір у себе». Ініціатива об’єднала бізнес, міжнародні організації та громади. Серед ключових напрямків: надання фінансово-освітніх грантів на розвиток регіонального підприємництва, підтримка Центрів життєстійкості, які надають безкоштовну психологічну допомогу постраждалим від війни, та новий масштабний проєкт «Активне довголіття». Загальна оцінка благодійної та гуманітарної допомоги з моменту запуску проєкту перевищила 35 млн євро.

«Наш пріоритет у поточному році — наближення перемоги України та зміцнення бізнесу. Ми розширюватимемо глобальну присутність через партнерства, продовжимо гуманітарну підтримку, допомагатимемо громадам, розширюватимемо асортимент продукції та впроваджуватимемо штучний інтелект і автоматизацію. Сталий розвиток залишається в основі нашої довгострокової стратегії. Попри всі виклики, ми впевнені у нашій диверсифікованій моделі, сильній команді та стійкій агропромисловій екосистемі», – зазначив Віктор Іванчик, співзасновник та СЕО Астарти.