Соціальний проєкт «Крила» впроваджується партнерами у Полтавській області – організацією Pact Ukraine завдяки підтримці Уряду Канади, громадської організація «Світло надії» та агропромхолдингу «Астарта-Київ». 

Мета такої ініціативи — покращити економічне благополуччя сільських жінок і найбільш вразливих та маргіналізованих груп, що, у свою чергу, позитивно вплине на зростання загального добробуту населення.

Реалізація проєкту направлена на те, щоб сільські жінки та мешканки області з уразливих груп повірили в свої сили, мали достатньо знань і навичок для трудової діяльності, перебували в дружньому розвиваючому середовищі, яке би сприяло зміцненню їхнього потенціалу, і зрештою були працевлаштовані або залучені до самозайнятості через підприємництво.

АСТАРТА вже багато років свідомо реалізує чимало гуманітарних і соціальних  ініціатив, переважно в сільській місцевості, направлених на науку, освіту і педагогіку, на розвиток і зміцнення місцевих громад. 

До проєкту залучаються жінки, які не мають постійної роботи і самозайнятості, проте прагнуть знань і допомоги у реалізації своїх мрій і потенціалу. Учасницями можуть бути представниці різних вікових груп, без верхніх обмежень, бо окриленість не вимірюється віком.

На Полтавщині проєкт реалізується в обласному центрі та чотирьох об’єднаних територіальних громадах: Козельщинській, Глобинській, Шишацькій та Білицькій. Презентація ініціативи відбулась у Полтаві на початку лютого, до якої приєдналися багато партнерів, зокрема Полтавська облдержадміністрація, голови громад-учасниць, обласна служба зайнятості та торгово-промислова палата.

Як втілюватиметься проєкт «Крила»?
Ініціатива розрахована на чотири роки, до кінця березня 2025-го. Упродовж цього часу він має на меті надати підтримку близько 3 тисячам жінок та реалізовуватиметься в три етапи:
Майстерня можливостей — наснаження, мотивація, вирішення особистих проблем, розуміння власних бажань.

Працевлаштування — навчання у форматі тренінгів, семінарів, професійних курсів.
Підприємництво — власні стартапи, бізнес-план та стартовий капітал для бізнес-леді.
У цьому проєкті беруть участь жінки за їхньою мотивацією і бажанням, це обов’язково мешканки сільських територій, які опинились в певних складних життєвих ситуаціях, або навіть зневірені і знедолені, які не мають постійної роботи.

Жінок навчають, мотивують повірити у власні сили, допомагають поглянути на світ з оптимізмом, надихнутися гідністю і визначитись із ціллю, дають навички, у тому числі з професійної орієнтації. Для кожної громади визначено перелік досвідчених консультантів із різних питань, психологів, менторів. Заняття проводяться як індивідуально, з урахуванням особливостей і можливостей кожної жінки, так є і групові заняття, з дотриманням норм карантинних обмежень.

Процес навчання для цієї першої хвилі триватиме близько чотирьох місяців.

Потім, залежно від бажання, учасниці можуть через обласний центр зайнятості отримати спочатку певну кваліфікацію і потім віднайти роботу. Тим учасницям, які виявлять бажання і натхнення розпочати власну справу, досвідчені тренери допоможуть оформити їхню бізнес-ідею у вигляді бізнес-плану. Далі на конкурсній основі відбиратимуться кращі ідеї, й АСТАРТА фінансуватиме ці стартапи сільських жінок.

Наприклад, серед учасниць є справжні таланти, які або продовжують історичні українські традиції з рукоділля, або вигадали для себе якийсь новий різновид такого популярного у світі мистецтва, як хендмейд. Їм потрібно допомогти знаннями з маркетингу і можливо зі стартовим капіталом.

«Крила», переконані засновники проєкту, допоможуть жінкам зробити їхній шлях до зростання та економічної стабільності легшим. Тепер головне — бажання та активність самих панянок: можливості є — тож варто обов’язково ними скористатися.