Добробут громад залежать, насамперед, від бажання кожного жителя брати участь у створенні сприятливих умов для розвитку своєї території. Так, реформа децентралізації є складним процесом та потребує нових і фахових знань. Тепер слова ─ стратегія, місцевий  економічний розвиток, інвестиції, та бізнес-процеси звучать як мантри у житті громади.

На запрошення Київської школи державного управління імені Сергія Нижного та за фінансової підтримки АСТАРТИ делегація з представників Білицької, Новосанжарської, Козельщинської, Семенівської та Глобинської територіальних громад долучились до навчально-практичного курсу «Ефективна громада».

З 14 по 16 травня отримували справжній драйв від спілкування в живу з державними діячами, експертами, представниками бізнесу, потенційними інвесторами Віталій Мокляк, Олексій Бакаєнко, Наталія Ольшанська, Наталія Калініченко та Світлана Неіленко.

Серед спікерів курсу такі відомі особистості як: Антон Геращенко, Геннадій Зубко, Ігор Ліскі, Анатолій Амелін, Олег Левченко, Норберт Нойхауз(Німеччина), Олександр Свистун, Віталій Чернюк, Діана Баринова та народні депутати Галина Янченко і Олексій Красов говорили про те, як підготувати громаду для роботи з інвестором,  з чого розпочати, про створення умов для розвитку бізнесу та безпеки.

«Для мене «Ефективна громада» стала дорожньою картою у роботі відділу економіки та інвестицій, який я очолюю у Козельщинській громаді — наголошує Наталія Ольшанська — чіткий алгоритм дій у напрямку економічного розвитку дає нам надію на створення нових робочих місць і збільшення податків у бюджет».

«Величезне спасибі говоримо АСТАРТІ за те, що організували і фінансово підтримали поїздку до Київської школи, ─ говорить Віталій Мокляк, заступник Новосанжарського селищного голови — отримані знання і досвід дає нам шанс сформувати інвестиційні проєкти в нашій громаді, і це дасть поштовх для її розвитку».


В підсумку маємо спільноту для системного спілкування, обміну думками та досвідом. Рухаємось далі!