Розвиток громад


Корпоративно-соціальна відповідальність є невід’ємною складовою діяльності компанії, підґрунтям її філософії з часу заснування. Саме тому у 2008 році Астарта приєдналася до Глобального договору ООН та провадить активну соціальну політику.

Соціальні проєкти Астарти орієнтовані на:

  • покращення інфраструктури сіл;
  • підтримку освітньої та медичної галузей;
  • розвиток культури та спорту;
  • економічний і соціальний розвиток громад.

Компанія приділяє багато уваги освітнім проєктам як для дітей, так і дорослих.

Астарта підтримує проєкти, що дають конкретний результат у довгостроковій перспективі. Залучає до співпраці інших стейкхолдерів: підприємців, представників місцевої влади, держави, громадський сектор, молодь та людей старшого віку. Компанія виходить з того, що рушійною силою для громади за законом Парето можуть стати 20% залучених.

Астарта швидко реагує на зміни та зовнішні виклики, гнучко змінюючи основний фокус на актуальну потребу, яка виникає в суспільстві: такою була допомога громадам від компанії у боротьбі з COVID-19 та діюча підтримка українців, які постраждали внаслідок бойових дій, внутрішньо переміщених осіб та військових.  

Одразу після повномаштабного вторгнення росії в Україну розпочав свою роботу гуманітарний проєкт Common Help UA. У проєкті сфокусовані усі власні можливості, ресурси, зв’язки компанії та команд. Команда проєкту нараховує майже тисячу волонтерів. У Вінницькій, Хмельницькій та Полтавській областях працюють вісім власних хабів гуманітарної допомоги та склади.

Завдяки власним логістичним потужностям гуманітарну допомогу доставляємо її безпосереднім отримувачам ― евакуйованим мешканцям або ж цілим громадам на тимчасово окупованих територіях чи у місця проведення бойових дій.

За час роботи проєкту ми передали 19000 тонн гуманітарної допомоги. Надали допомогу понад 680 тис евакуйованих та мешканців гарячих точок. 306 соціальних та медзакладів України також отримали допомогу. Загальна сума допомоги за весь період роботи проєкту становить 325 млн грн фінансових внесків.

Ми фокусуємо свої зусилля на допомозі:

  • місцевим громадам, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйованим з гарячих точок України;
  • людям з інвалідністю, які потребують допомоги.

Починаючи з перших днів повномасштабної війни Астарта, разом з партнерами, передали військову амуніцію, автотранспорт, спеціалізоване обладнання, техніку, ліки та продукти харчування для українських захисників та захисниць на понад 100 мільйонів гривень.   

Завдяки великій команді однодумців наш спільний вклад у Перемогу станом на серпень 2022 року становить:  

• 108 одиниць автотранспорту;

• 16 тонн паливно-мастильних матеріалів;  

• 10 000 доз атропіну;  

• 6630 кровоспинних турнікетів C-A-T;               

• 2500 бронежилетів 4+ класу захисту;  

• 1625 аптечок IFAK;                

• 800 розвантажувальних жилетів;   

• 800 комплектів військової форми, 500 шоломів, 500 пар тактичного взуття, 500 пар тактичних;

• 800 комплектів військової форми, 500 шоломів, 500 пар тактичного взуття, 500 пар тактичних рукавиць ;

•600 гідраторів; 

• 189 одиниць техніки – квадрокоптери, принтери, ноутбуки, планшети, мобільні телефони, відеокамери, телевізори, рації; 

• 50 тепловізорів, монокулярів, приладів спостереження, біноклів;   

• 30 протигазів;   

• 12 генераторних станцій та інших предметів першої необхідності – рюкзаки, кисневі балони для водолазів, тканина для пошиття військової форми, продукти харчування. 


Проєкт впроваджується з 2020 року організацією Pact Ukraine спільно з БО “Світло надії”, Астартою та за фінансової підтримки Уряду Канади. Ініціатива орієнтована саме на жінок.

Проєкт спрямований на покращення економічного достатку сільських жінок шляхом посилення їхньої економічної безпеки та поліпшення можливостей їх працевлаштування і розвитку підприємництва.

У Полтавській області участь беруть чотири об’єднані територіальні громади – Глобинська, Козельщинська, Білицька, Шишацька та м. Полтава.

Учасниці проєкту отримали вісімнадцять регіональних грантів від Астарти та чотири всеукраїнських від партнерів для реалізації власних бізнес-проєктів.


Наприкінці 2019 року Посольство Швейцарії в Україні, міжнародна консалтингова компанія «Делойт» в Україні та Астарта об’єдналися для реалізації проєкту.

Мета – трансформувати Волочиську громаду через виявлення проблем, точок росту, розробку та впровадження на основі зібраної інформації SMART-ідей для поліпшення життя мешканців; забезпечення прозорості та відкритості місцевої влади, партнерства з бізнесом, активізації участі мешканців у процесах розвитку громади.

У процесі проєкту проведено комплексну діагностику громади, підготовлено 40 рекомендацій, впроваджено 11 короткострокових. Також було організовано хакатон серед населення, завдяки якому було виявлено їхнє бачення щодо вектору зростання громади. Сформовані 24 інсайти та 60 ідей.

Наразі продовжується розробка Стратегії розвитку громади до 2028 року та створення нішевих підприємств: бізнес-проєкт «Pranuka» — виробництво натуральної косметики та сімейне фермерське господарство «Еко-свинка».


Проєкт розпочався у 2018 році із трьох пілотних шкіл на Хмельниччині. Загальною метою проєкту є створення умов для зміни стереотипів молоді щодо сучасного аграрного сектору України, ознайомлення школярів із можливостями та перспективами сільського господарства в нашій країні, а також формування практичного аграрного досвіду.

У школах-учасницях проєкту впроваджені факультативні гуртки. Навчальний курс складається з 2-х підручників та методичних рекомендацій. Спочатку школярі вивчають теорію аграрних технологій, а згодом отримують практичні навички. Для цього було встановлено теплиці, де вихованці самотужки вирощують рослини та досліджують методи догляду за ними.

У проєкті взяли участь 800 дітей з 25 шкіл в п’яти областях України. Загалом учасники розробили 32  наукових проєктів.


Астарта реалізовує партнерський проєкт «Дуальна освіта» разом ЄБРР, EY та Харківським національним аграрним університетом ім. В. В. Докучаєва. Його головна мета – допомогти молодим спеціалістам отримати якісну вищу освіту із сильною практичною базою, яку надає агропромхолдинг та створити нову освітню бакалаврську програми за спеціальністю «Агрономія» зі збільшеною часткою дуальної освіти.

Для цього було створено три складові: «Розробка програми», «Підтримка реалізації та розвиток компетенцій» та «Комунікація та охоплення». Результати: практичну частину навчання бакалаврів Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва збільшено з 5 тижнів до 14, 35 викладачів стали учасниками програми підвищення кваліфікації, 250 студентів пройшли створений онлайн-курс.


Освітній проєкт створений у партнерстві з Українською Академією Лідерства та БФ «Повір у себе». Головна мета ― активізувати сільську молодь до ініціативної участі в житті власних громад шляхом виховання лідерських навичок, проєктного мислення та досвіду впливу на навколишній світ через реалізацію власних проєктів.

Результати: майже 700 учасників, понад 160 проєктів для розвитку територій, 53 з них реалізовано.


Проєкт покликаний надати сільським мешканцям можливість опанувати інформаційні технології та отримати базові знання з програмування, а також створити спеціалізований ІТ-простір на сільських територіях.

Цей проєкт передбачає навчальні програми для двох цільових аудиторій:

-школярів віком від 9 до 15 років – курс базується на вивченні візуального програмування в Scratch, який розроблено в Массачусетському технологічному інституті, та Робототехніки, до якої було створено базовий відео-курс;

– дорослих віком від 40 років, що мешкають у сільських регіонах – курс комп’ютерної грамотності має на меті навчити учасників проєкту базовим IT-навичкам.

У проєкті взяла участь 41 школа з семи областей України. 1246 дітей пройшли навчання зі SCRATCH програмування та ROBOTOTECH, а 673 дорослих опанували знання з комп’ютерної грамотності.


Астарта підтримує практичний курс «Ефективна громада» за ініціативою Київської школи державного управління імені Сергія Нижного. Курс спрямований на підтримку розвитку економічної спроможності громад та проведення в регіонах заходів для пошуку потенційних точок економічного зростання й інвестиційних проєктів.

Навчальна програма передбачає три дні інтенсивного навчання та нетворкінгу, практичні кейси для реалізації на території своєї громади, спілкування з представниками профільних міністерств та комітетів ВРУ і керівниками бізнесу, менторінг щодо економічного зростання своєї громади та нових ідей для її трансформації.

Делегація представників Білицької, Новосанжарської, Козельщинської, Семенівської та Глобинської територіальних громад долучились до навчально-практичного курсу «Ефективна громада» навесні 2021 року.

Курс допоміг опанувати знання щодо ефективного управління і розвитку територіальних громад та вчилися створювати інвестиційні проєкти і залучати інвестиції.


Цей проєкт ініціювали освітня платформа CANactions School та регіональний фонд Western NIS Enterprise Fund. Його мета – підтримка громад у процесі їхнього розвитку та трансформації шляхом надання мікроґрантів, поширення міжнародних практик містопланування та тактичного урбанізму.

Учасники отримали мікроґранти  для реалізації проєктів: «Доступна та безпечна громада», «Право дитини на безпеку», «Зупинись – підзарядись!».


Це офіційна програма підвищення кваліфікації, яку запровадив Інститут модернізації змісту освіти МОН спільно з Асоціацією інноваційної та цифрової освіти і компанією «HR YOU».

Партнером «Школи кар’єрного консультанта» є Астарта. Програма курсу створена за моделлю blended learning (змішане навчання) та затверджена ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН. Учасники, які завершили онлайн-курс «Школа кар’єрного консультанта», пройшли вебінар і захистили практичну роботу, отримали сертифікат про закінчення курсу із зазначенням 1 кредиту ЄКТС (30 навчальних годин), а головне – практичні знання та навички проведення консультацій щодо вибору підлітками найкращої професії, підготовки до співбесіди в компанії своєї мрії тощо.


У травні 2020 року Астарта спільно із громадською організацією «Міжнародна екологічна безпека» реалізували онлайн-проєкт «Екоосвіта в громадах». Програма була спрямована на залучення молоді до вирішення проблем екологічної безпеки життя та екоосвіти. Учасниками стали 15 учнів віком 12-13 років.

Упродовж шести днів експерти-екологи проводили онлайн-лекції, вебінари, організовували різноманітні активності, вікторини. Учасники в рамках проєкту виконували домашні практичні завдання, досліджували можливість зменшення використання води, електроенергії, розробляли рекомендації щодо сортування побутових відходів.

За підсумками проєкту кожен учасник створив власний відеоролик-рекомендацію із закликом долучатися до екологічного споживання та на власному прикладі показав, як отримані знання на екологічну тематику застосовувати у реальному житті.


Фокус соціальної відповідальності Астарти у 2020 році змістився на боротьбу з пандемією і став одним із першочергових завдань.

Компанія лише за останні чотири роки інвестувала у розвиток медичної сфери понад 35 мільйонів гривень, 27,6 з яких було виділено на програму протидії COVID-19 упродовж 2020 року.

Астарта підтримувала прямий зв’язок із 36 медичними закладами в семи областях України та оперативно реагувала на першочергові запити. Ми забезпечували медичні заклади обладнанням та проводили ремонти приміщень. Наша кінцева мета – це здоров’я громад в зонах присутності компанії: наших працівників, пайовиків та їхніх родин.