Астарта взяла участь у конференції ООН з питань зміни клімату (COP27), яка цього року проходила у Єгипті.

Юлія Берещенко, директор зі сталого розвитку бізнесу та зв’язків з інвесторами, виступаючи на дискусійній панелі «Green and Resilient Recovery for Further Development», розповіла про те, чому навіть під час війни важливо займатися питаннями зеленого відновлення країни та яку роль у цьому відіграє сільське господарство.  

-Незважаючи на те, що через військове вторгнення росії економіка України перебуває у стані рецесії, а сільське господарство зазнало ще й додаткового удару внаслідок тимчасової окупації земель на Півночі, Сході та Півдні України, ця галузь все ще генерує 60% валютних надходжень в Україну.

-Займатися питаннями зеленого повоєнного відновлення України потрібно вже зараз і агропромислова галузь відіграє у цьому одну з ключових ролей. За попередніми оцінками третина глобальних викидів парникових газів пов’язана з сільським господарством (обробіток землі, тваринництво) та харчовим ланцюгом. Але якщо ми змінимо підходи до вироблення продуктів харчування, застосуємо методи вуглецевого землеробства, сільське господарство стане одним з найбільших джерел поглинання вуглецю. Тільки уявіть: половина української землі – це рілля, отже ця половина зможе поглинати вуглець.

-Астарта приєдналася до Глобального договору ООН багато років тому, однією з перших в Україні. Як публічна компанія, ми маємо додаткові зобов’язання, тому детально звітуємо про наші заходи у сфері сталого розвитку нашим стейкхолдерам.

-З часу, коли була ратифікована Паризька угода, ми займаємося питаннями декарбонізації.  Почали з нашого виробництва: наші цукрові заводи були переведені з вугілля на природний газ. Продовжуємо пошук альтернатив, одну з яких ми реалізували у 2014 році – біоенергетичний комплекс, який виробляє біогаз з жому цукрових буряків. На біогазі вже працюють два наших підприємства.

-Але зменшення викидів парникових газів і покращення здоров’я ґрунтів неможливе без застосування методу вуглецевого землеробства у сільському господарстві.  І саме тому в минулому році ми долучилися до пілотного проєкту з вуглецевого землеробства компанії Syngenta. Досліджуємо практики «reduced tillage», використання покривних культур, азотних добрив, інгібіторів та інших практик. Втім для реалізації таких заходів потрібні капітальні інвестиції, тож ми відкриті для партнерства.   

-Впродовж останніх дев’яти місяців війни 17 млн українців змушені були покинути свої домівки, тому одним з першочергових питань Астарти – надати гуманітарну допомогу тим, хто постраждав внаслідок військових дій росії. Тому ми, разом з українськими та іноземними партнерами, започаткували гуманітарний проєкт, щоб  допомогти тим, хто зараз живе поруч з нашими підприємствами, допомогти нашій армії, допомогти громадам відновити мирне життя після війни. Якщо ви хочете приєднатися до нашого проєкту в якості партнера, ми будемо раді співпрацювати з вами.