У компанії стартували польові роботи: наразі проводиться підживлення озимої пшениці добривами. Наприкінці лютого розпочинається закриття вологи та підготовка ґрунту під посів ярих культур. Оскільки, за метеорологічними прогнозами, весна може бути короткою, в компанії готуються провести посівну в максимально стислі строки. 

Що стосується озимини, то нетипові для зими погодні умови – цьогоріч без снігу і морозів – не позначилися на посівах. Озимі культури перебувають у гарному стані, а ризики їх вимерзання на сьогодні вже відсутні. 

Загалом озимими культурами під урожай 2020 року в АСТАРТІ було засіяно понад 50 тис. га. Традиційно в сівозміні озимих основною культурою залишається пшениця на площі понад 48 500 га. Вперше в 2019 році в сівозміну компанії було введено озимий ріпак на площі  понад 1 500 га.  

Рішення про введення в сівозміну ріпаку було прийнято, зважаючи на ряд переваг цієї культури, серед яких: ріпак є цінним попередником, рано достигає (що дозволить звільнені площі готувати під висів озимої пшениці або інших культур в тому ж році), виступає у якості біофуміганта (сприяє зменшенню забур’яненості полів), а також є високомаржинальною культурою. 

Вадим Скрипник, Директор департаменту сільськогосподарського виробництва АСТАРТИ, коментує акценти роботи в новому сезоні: 
«Значно посилює виробничу ефективність компанії під час посівної використання у роботі програми AgriChain Farm*, у якій консолідовано усі виробничі та бізнес-процеси. AgriChain Farm дозволила нам планувати, вести облік та аналізувати головні виробничі операції в онлайн-режимі. Зауважу, що такий модуль дуже дисциплінує та стає справжнім помічником колективу при масштабній організації робіт. 

Ми робимо ставку на наших людей, яким, я переконаний, під силу всі ризики, пов’язані з погодними умовами, перетворити у переваги. Під час міжсезоння багато часу приділяємо навчанню, підвищенню кваліфікації, адже прагнемо, щоб наші агрономи були не лише фахівцями своєї справи, але й розвивали менеджерські знання та навички». 

*Довідково: ІТ-компанія AgriChain входить в структуру АСТАРТИ та займається розробкою єдиної інформаційної системи по управлінню агробізнесом – WEB-порталу, який поєднуватиме у собі вісім модулів. Такі модулі, як AgriChain Land (управління земельним банком) та AgriChain Farm (управління польовими операціями) вже використовуються в роботі та допомагають працівникам практично «в один клік» планувати, виконувати заплановане та звітувати. Додаток AgriChain Land містить консолідовані картогра¬фічні та облікові дані про ділянки, поля, договори оренди, пайовиків, виплати та нарахування, пов’яза¬ні із землекористуванням. 

Модуль AgriChain Farm розроблено для роботи та комунікації усіх ви¬робничих служб. Він поєднує всі етапи та процеси виробничого ланцюжка: від планування до виконання та відображення в обліку. Інформаційна система AgriChain Scout наразі знаходиться на стадії тестування. Вона поєднала в собі моніторинг стану посівів, агрохімічні паспорти полів, метеорологічні дані, стан вегетації рослин (NDVI), системний моні¬торинг посівів та оцінки їх стану та ін. Ще три модулі наразі знаходяться в розробці.