Волочиська об’єднана територіальна громада за підтримки міжнародних урядових, консалтингових організацій та українського бізнесу розпочинає стратегічний проєкт зі сталого соціально-економічного розвитку громади. Завдяки проєкту, що реалізується в рамках підтримки реформи децентралізації в Україні, керівництво Волочиської ОТГ у тісній співпраці з партнерами-експертами у галузі самоврядування, економічного аналізу і сталого розвитку зможе напрацювати і втілити план змін для трансформації і розвитку своєї громади.

30 жовтня учасники проєкту – Волочиська ОТГ, Посольство Швейцарії, що представляє Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC), консалтингова компанія «Делойт» в Україні та агропромхолдинг «Астарта-Київ» провели у Волочиську установчі збори, на яких оголосили про старт, цілі та етапи спільного проєкту.

«Швейцарія вже близько 20 років підтримує в Україні проєкти з розвитку громад та активно долучається до процесу реформи з децентралізації на національному рівні. Партнерство – для нас найвища цінність і ключ до успіху, а саме цей проєкт базується на партнерстві громади, бізнесу і урядової організації. Ми переконані, приклад такого партнерства стане доброю практикою для поширення і в інших українських громадах», – зазначила Айлін Хофштеттер, старша радниця Посольства Швейцарії в Україні.

«Як бізнес ми усвідомлюємо, що від сильних, активних громад залежить наш спільний успіх на довгу перспективу, і тому різними доступними нам способами сприяємо їхньому розвитку. Наша КСВ-діяльність спрямована на те, щоб дати поштовх таким розвитковим проєктам, від яких у підсумку виграють всі зацікавлені сторони: і жителі громади, і органи влади, і бізнес, бо всі ми живемо в одній «екосистемі», –  акцентувала Лілія Марачканець, начальник відділу корпоративного партнерства та комунікацій агропромхолдингу «Астарта».

Проєкт спрямований на проведення детального аналізу Волочиської міської ОТГ, виявлення проблем та точок росту Волочиської громади, розробку на основі зібраної інформації SMART-ідей для поліпшення життя мешканців.

«Для нас це велика честь бути частиною такого унікального проєкту, який об’єднав і бізнес, і представників міжнародної спільноти, зацікавлених у підтримці позитивних трансформацій в Волочиській ОТГ. Проєкт базуватиметься на методології Делойт щодо проведення хакатону та комплексної діагностики громади, які вже успішно зарекомендували себе в інших громадах та містах України», – зазначила Ірина Патроник, менеджер департаменту консалтингу, керівник проєкту від компанії «Делойт» в Україні.

Протягом роботи над проєктом плануються наступні заходи:

  • Комплексна діагностика Волочиської ОТГ –  це аналіз всіх сфер функціонування громади який дозволить сформулювати сценарії її подальшого розвитку, ключові виклики, можливості та перспективи.
  • Проведення Хакатону в Волочиській ОТГ – цей інструмент застосовується для швидкого виявлення проблем та генерування ефективних рішень, які базуються на потребах населення, є економічно виправданими та здатні показати високі результати за короткий час, підвищуючи якість життя населення.
  • Впровадження SMART ідей – для реалізації громадою кількох проєктів, спрямованих на вирішення проблем, ідентифікованих на попередніх етапах.

Під час установчої зустрічі Костянтин Черниченко, міський голова Волочиську, від імені громади висловив великий оптимізм щодо старту проєкту: «Працюючи над розвитком нашої громади, ми обираємо розумний, SMART-курс! Сили та впевненості на цьому шляху нам додає «Астарта», з якою ми вже реалізовуємо корисні та потрібні проєкти у наших населених пунктах. Проєкт зі сталого соціально-економічного розвитку громади має ще раз підтвердити важливість і результативність партнерства заради покращення рівня життя людей».

Довідково про учасників проєкту:
Волочиська ОТГ. Утворена 13 серпня 2015 року Волочиська ОТГ нараховує 33 600 людей. До її складу входить 43 населені пункти. Визнана флагманом впровадження реформи децентралізації, є однією з найефективніших та спроможних громад в Україні.
Астарта-Київ – провідна агрокомпанія в Україні, яка працює за високими стандартами корпоративної соціальної відповідальності та підтримує населення в регіонах своєї діяльності. Компанія працює у 8 областях, займається рослинництвом, молочним тваринництвом, виробництвом цукру та переробкою сої. Також розвиває елеваторний і зерноторгівельний напрям.

Компанія «Делойт» надає послуги у сфері аудиту, консалтингу, корпоративних фінансів, управління ризиками, оподаткування та інші супутні послуги клієнтам державного і приватного секторів, що здійснюють свою діяльність у різних галузях економіки. «Делойт» в Україні є частиною глобальної мережі Deloitte, що дозволяє використовувати кращі світові рішення та методології для підтримки муніципального та регіонального розвитку.

Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (SDC) – урядова організація, що фінансує і впроваджує в Україні проєкти міжнародної технічної допомоги. Серед пріоритетів швейцарсько-української співпраці – реформа охорони здоров‘я, децентралізація та розвиток місцевого самоврядування.