Цього року усі агровиробники в Україні постраждали від посухи, особливо критичною ситуація була у південних та східних областях. За даними Мінекономрозвитку, наразі середня врожайність соняшнику в Україні складає 1,7 т/га, сої – 1,9 т/га, кукурудзи – 3,9 т/га.

В оглядах аграрного видання «АПК-Інформ» на основі даних Укргідрометеоцентру зазначено:  «Кумулятивна кількість опадів за період із 1 серпня до 20 вересня (період накопичення та формування вологозапасів ґрунту під сівбу озимих) на більшій частині території країни не перевищила 10-30% від норми, що менше, ніж під час посухи 2015 р.».

В цих непростих умовах агрофірми «Астарти» продовжують планові роботи збору врожаю. Завершуються жнива олійних культур: на сьогодні соняшник обмолочений з 95% площ із середньою врожайністю 2,1 т/га, соя – з 88% площ із середньою врожайністю 2,3 т/га, що є вище середніх показників в Україні. Прогнози «Астарти» щодо врожайності кукурудзи, масовий збір якої почнеться пізніше, також знижені на 10% в порівнянні з фактичною минулого року.

Вплив посухи ми бачимо і на врожайність цукрових буряків, які почали збирати у Полтавській та Вінницькій областях (врожай наразі зібраний з 10% площ). Через брак вологи і надмірно високі температури корені не набрали очікуваної ваги. Водночас, за оцінками спеціалістів агрономічної служби, якщо протягом місяця пройдуть дощі, врожайність буряків зможе підвищитися та буде відповідати рівню минулого року.

Однак поки у більшості областей зберігається посушлива погода, при відсутності запасів вологи у ґрунті це є несприятливим і для посівної кампанії озимих культур.