Астарта завершила посівну кампанію, виконавши в оптимальні терміни весь комплекс весняно-польових робіт в межах наявного земельного банку агропромхолдингу.

-Минулорічна дощова осінь з дуже пізнім завершенням збору пізніх зернових, призвела до того, що нам довелося одночасно з плановими польовими роботами виконувати й непланові – завершувати основну підготовку ґрунту. На додаток, пізня, холодна і дощова весна днів на 10 змістила початок посівної. Але з іншого боку, у нас є велика перевага перед минулим роком – таких запасів вологи у метровому шарі ґрунту, які є сьогодні, не було дуже довгий час, особливо на Полтавщині. Тому для ранніх зернових культур – умови сприятливі, – говорить Вадим Скрипник, директор з сільськогосподарського виробництва Астарти.

Враховуючи поточні виклики, компанія переглянула сівозміну 2023. У результаті структура посівів під ключовими культурами наступна: озима пшениця 43 тис. га, ріпак 14 тис. га, цукрові буряки 39 тис. га, соя 56 тис. га, кукурудза19 тис. га, соняшник 28 тис. га, органічні культури 2 тис. га.  

За словами керівника напрямку, наразі аграрії холдингу працюють згідно з графіком, виконують роботи по догляду за посівами і готуються до жнив ранніх зернових, які, за попередніми прогнозами, стартують на початку липня.