Астарта отримає від Європейського банку реконструкції та розвитку пакет фінансування у розмірі 30 мільйонів доларів США, що допоможе компанії бути більш стійкою в несприятливих умовах, спричинених війною росії проти України.

Пакет складається з кредиту ЄБРР на суму 21 млн доларів США та кредиту на суму 9 млн доларів США, пов’язаного із забезпеченням сталого розвитку, що фінансується Фондом чистих технологій (CTF).

Астарта планує використати фінансування для модернізації та підвищення енергоефективності існуючих виробничих потужностей, впровадження регенеративних та сталих сільськогосподарських практик для підвищення стійкості бізнесу, зниження виробничих та енергетичних витрат при одночасному підвищенні продуктивності та операційної ефективності, а також забезпечення достатнього фінансування оборотного капіталу для підтримки своєї діяльності на довоєнному рівні.

Фінансування плану капітальних інвестицій також допоможе Астарті розвивати агровиробництво, переробку сої та виробництво цукру в умовах нестабільності, пов’язаної з війною. Надана ліквідність, допоможе підтримувати операційну діяльність та обсяги виробництва й експорту, необхідні для забезпечення продовольчої безпеки, одночасно підтримуючи рівень життя майже 7 000 працівників холдингу, а також партнерів усього ланцюга поставок.

Це перша транзакція в Україні, підтримана Програмою ЄБРР для корпоративного сектору з високим впливом на клімат, що фінансується Фондом чистих технологій. Кредит має інноваційну структуру змішаного фінансування, згідно з якою ціноутворення пов’язане з досягненням кліматичних цілей.