Астарта продовжує публічно звітувати про свої досягнення та результати. Завдяки злагодженій та ефективній роботі команди, основні фінансові показники холдингу за І квартал 2023 року стали найкращими за попередні п’ять аналогічних звітних періодів.

Виручка Астарти збільшилася на 37% до 164 млн євро, завдяки кращим показникам у всіх сегментах бізнесу. Виручка від експорту зросла до 98 млн євро, що становить 60% від загальної виручки.

Агровиробництво

За результатами І кварталу 2023 року виручка компанії по сегменту зросла на 28% до 80 млн євро, головним чином завдяки вищим обсягам продажів. Експорт забезпечив 84% виручки сегменту.

Тим часом Астарта продовжує весняну посівну кампанію в усіх семи областях своєї присутності. Дощова та холодна погода сповільнила її, але водночас була сприятливою для розвитку озимих культур.

Компанія переглянула сівозміну 2023. Площа під озимими культурами склала 57 тис. га, у т.ч. 43 тис. га пшениці та 14 тис. га ріпаку. Площа під кукурудзою та соняшником запланована до 19 тис. га та 28 тис. га. Посіви сої зростуть до 56 тис. га, щоб збільшити обсяги власної сировини для переробного заводу.

Сівба цукрових буряків вже завершена, їхня площа становить 39 тис. га, що на 20% більше ніж у 2022 році.

Незмінною, на рівні 2 тис. га, залишається площа під органічними культурами.

Виробництво цукру

Виручка сегменту у І кварталі 2023 року склала 37 млн євро, що на 86% більше, ніж рік тому, завдяки збільшенню обсягів продажів цукру. Експорт забезпечив 15% виручки сегменту.

Переробка сої

Виручка зросла на 20% до 31 млн євро порівняно з аналогічним періодом 2022 року, на фоні збільшення обсягів продажу олії та шроту. Експорт забезпечив 84% виручки сегменту.

Тваринництво

За рахунок підвищення середньодобових надоїв та збільшення поголів’я, у звітному періоді відбулося зростання виробництва молока на 17% до 30 тис. тонн. Виручка сегменту зросла на 8% до 11 млн євро.

Гуманітарна діяльність

Астарта продовжує свій внесок у наближення Перемоги України. На сьогодні, в рамках гуманітарного проєкту Common Help UA, допомогу отримали 831 тис. українців, які постраждали від російської агресії і 500 медичних та соціальних закладів України.

Відповідаючи на поточні та майбутні виклики, окрема увага приділяється розвитку малого та середнього бізнесу в регіонах присутності компанії. На сьогодні, завдяки Астарті та партнерам, гранти на розвиток власних бізнесів отримали 155 підприємців, створено 195 нових робочих місць, а частина виробленої продукції передається на потреби тимчасово переміщених українців.  Команда Астарта переконана, що така ініціативи – це початок, який може дати поштовх для появи масового розвитку і руху підприємництва, і, разом з великим бізнесом, вони стануть економічною основою для відновлення України після Перемоги.