На підприємствах АСТАРТИ стартувала посівна кампанія. Сприятливі погодні умови дозволили розпочати весняно-польові роботи згідно запланованих термінів.

Вже завершено висів ярого ячменю та практично закінчується підживлення озимих культур. Для максимального збереження продуктивної вологи в орному шарі ґрунту, закриття вологи і висів відбуваються практично одночасно. Зараз триває посівна цукрових буряків та соняшника в агрофірмах Полтавської, Хмельницької та Вінницької областей. В посівній задіяно новопридбані сучасні посівні комплекси, які збільшать точність висіву та продуктивність роботи.

У порівняні із 2019 роком, сівозміна компанії в 2020 не зазнає змін, тому традиційно основними ярими культурами залишаються цукрові буряки (35 тис. га), кукурудза (65 тис. га), соя (28 тис. га) та соняшник (41 тис. га).

Компанія на 100% забезпечила потреби усіх дочірніх підприємств найякіснішим насіннєвим матеріалом власного насіннєвого бренду Astarta Select та іноземної селекції, добривами, засобами захисту рослин та пальним. Закупівлі відбувалися в кілька етапів, починаючи з жовтня 2019 року, що дало можливість ретельно обрати контрагентів для співпраці з акцентом на якість придбаної продукції та придбати все необхідне згідно бюджетних планів.

Вадим Скрипник, директор департаменту сільськогосподарського виробництва АСТАРТИ:
– У зв’язку з оголошеним в країні карантином, організаційні підготовчі роботи до виходу в поле проводилися у віддаленому режимі – з 16 березня максимальна кількість працівників почала працювати дистанційно. Проте це аж ніяк не вплинуло на продуктивність нашої роботи, бо ми вибудували сталу комунікацію з усією командою у форматі чатів та спільних онлайн-конференцій.

На полях під час висіву немає великої кількості людей, адже всі завдання на день агрономи, механізатори, диспетчери планують за допомогою ІТ-модулю AgriChain Farm. І це наша перевага, адже в режимі віддаленого планування, моніторингу та звітності польових операцій ми вже працюємо понад рік і зараз не відчули труднощів в організації робіт. Ми забезпечені усією необхідною матеріально-технічною базою для проведення весняної посівної, а також щиро вдячні нашим партнерам John Deere за вчасну поставку нової техніки.

Наш колектив, котрий працює в полі, або ж у зв’язку з посадовими обов’язками, не може залишатися вдома, проінструктований щодо дотримання правил поведінки під час пандемії коронавірусу, забезпечений захисними масками, рукавичками та дезінфікуючими засобами.