У 2017 році АСТАРТА в партнерстві з BrainBasket Foundation та компанією Міратех ініціювала масштабний освітній проект «ІТ-освіта у сільській місцевості». Адже, працюючи у регіонах, компанія прагне зробити світ інформаційних технологій доступним ширшому колу своїх стейкхолдерів. Глобально проект став унікальною можливістю для безкоштовного вивчення ІТ дітьми та дорослими мешканцями громад. Програма уроків розрахована на різні цільові групи, тому проект сфокусувався на двох окремих напрямах підготовки – освітніх курсів для дорослих та дітей.

Курс для дорослих розрахований на людей віком від 40 років та покликаний навчити учасників проекту базовим навичкам ІТ. До нього включені навчальні лекції для отримання навичок необхідних для роботи з комп’ютером, інтернетом, електронною поштою, офісними програмами та хмарним середовищем.  Крім того, програма знайомить із ресурсами для саморозвитку, щоб у подальшому дорослі слухачі курсів мали змогу самотужки отримувати нові знання й розвивати свої навички та вміння. Програма розрахована на 15 уроків.

Навчальна програма дитячого ІТ-курсу розрахована на школярів віком від 9 до 15 років.  ЇЇ основа – вивчення візуального програмування Scratch (розробленого Массачусетським інститутом). Навчальна програма складається з 12 уроків. Завдяки отриманим знанням дітки також програмують роботів Mbot в рамках курсу з основ робототехніки. Цей курс включає 8 уроків, які знайомлять  дітей з базовими поняттями та підходами в програмуванні й робототехніці: основними об’єктами коду, ініціалізацією, виправлення помилок, конструювання роботів, фізичні принципи роботи сенсорів і багато іншого. Для роботи використовується візуальне середовище, створене на основі Scratch і робот mBot від Makeblock.

Проект розпочався з трьох сіл Озера, Лутовинівка та Староаврамівка Полтавської області, і вже за два роки кількість локацій зросла до 33 у п’яти областях України: 519 дорослих та 750 школярів успішно закінчили курси.

«ІТ-освіта у сільській місцевості» має продовження у тематичних конкурсах, на яких діти вже на практиці застосовують свої знання та створюють самостійно мобільні додатки, ігри, мультфільми. Молодші учні ІТ-проекту у 2018 році стали учасниками Scratch Хакатону, який організували та провели АСТАРТА, BrainBasket Foundation та Miratech. Хакатон – це форум розробників, під час якого фахівці з різних сфер розробки програмного забезпечення (програмісти, дизайнери, менеджери) спільно працюють над вирішенням якої-небудь проблеми. Впродовж двох днів Scratch Хакатону 14 команд з трьох областей програмували на теми екології, вирощування рослин, здорового способу життя та демонстрували ґрунтовні знання з програмування, свою винахідливість, креативність і вправність у створенні цікавих додатків, мультфільмів, ігор у Scratch.

Також молодші вихованці курсу з ІТ-освіти взяли активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Володарі Scratch», у якому АСТАРТА разом із BrainBasket Foundation, EPAM Ukraine, Logika, iTalent та Мережею Глобального договору ООН стала співорганізатором. Одна із команд Полтавщини «Котяча упряжка» стала призером конкурсу, розробивши інноваційний проект міні-агроенциклопедією «Мобільний агроном».