Підприємства агропромхолдингу приступили до збору ранньої зернової групи. Першими жнивувати вийшли аграрії Полтавщини. Компанії Західного регіону приєднаються до збиральної кампанії у першій декаді липня. 

Загалом цього року Астарта планує зібрати ранні зернові з площі 61 тис. га, у т.ч. озиму пшеницю – з 49 тис. га. 

– Сьогодні ми розпочали обмолот ріпаку. Роботи стартували на Полтавщині. Це надранні терміни – випереджають середні багаторічні календарні показники – але прогнозовані, строки збирання. Наприкінці цього тижня також плануємо розпочати збирання пшениці. Підприємства Західного регіону планують початок жнив не раніше 7-9 липня, – говорить Роман Павлик, керівник управління рослинництва холдингу. – Тепер найбільші виклики вбачаємо у забезпеченні безперебійності усіх етапів жнив в умовах одночасного збирання кількох культур, постійних повітряних тривог та знеструмлень. Але ми активно готувалися до сезону: маємо достатню кількість збиральної техніки, збільшили склад власного вантажного парку, підготували елеватори та забезпечили їх автономними джерелами живлення, оптимізуємо усі процеси через інструменти цифрової польової логістики AgriChain, провели навчання для фахівців. 

Водночас сьогодні аграрії також завершили збирання гороху зимуючого на площі 599 га. Це нова для Астарти культура з найбільш ранніми термінами збирання.