Партнерство – це супер-сила нашого часу, бо навіть маючи найкрутішу ідею, складно втілити її в життя самотужки.

Інша справа, якщо працює команда однодумців. Як-от в проєкті «SMART-імпульс для громади». Наприкінці 2019 року чотири партнери об’єдналися та взяли SMART-курс для покращення соціально-економічного розвитку Волочиської громади, що на Хмельниччині.

Проєкт «SMART-імпульс для громади» спільно впроваджується чотирма партнерами:
Волочиська об’єднана територіальна громада
агропромхолдинг “Астарта-Київ”
міжнародна консалтингова компанія «Делойт» в Україні
Посольство Швейцарії в Україні

Які цілі проєкту було реалізовано?
24 березня було представлено результати першого і другого етапів проєкту. Позаду – багато роботи, зустрічей, досліджень та обговорень, завдяки яким і вдалося реалізувати поставлені цілі SMART-імпульсу для Волочиської громади.

Карантин та дистанційна робота хоч і внесли корективи, але на стали на заваді і партнерам вдалося провести:
• комплексну діагностику громади, яка дала можливість сформулювати сценарії подальшого розвитку, ключові виклики, можливості та перспективи, за результатами команда підготувала 40 рекомендацій для впровадження змін;
• Хакатон, завдяки якому дізналися потреби населення, прагнення мешканців та їхнє бачення щодо вектору зростання, сформовані 24 інсайти і 60 ідей.

Чого прагнуть мешканці Волочиської громади?
Виявляється, що бажання та думки людей, які брали участь в Хакатоні, практично ідентичні, адже їх хвилюють однакові питання та виклики. Знайомтеся – це збірні образи всіх мешканців, які вдалося створити на основі глибинних інтерв’ю: Іван, йому 50 років і він працює старостою села. Ще у нас є Олена, їй 55 та 42-річний підприємець Петро. Чого прагнуть ці люди?

Вони бажають створення нових робочих місць, кращих доріг у сільській місцевості, щоб молодь та кваліфіковані працівники не виїжджали із громади та прагнуть чіткого розуміння, як розвиватиметься їхня місцевість у найближчі роки.

Наступні кроки – втілюємо SMART-ідеї:
Зараз проєкт рухається далі, визначили для реалізації у 2021 році амбітні ключові завдання: це розробка Стратегії розвитку та створення нішевого підприємства/кластеру в Волочиській громаді. Чекаємо втілення.

І тоді слова, якими зустрічає своїх читачів офіційний сайт Волочиської міської об’єднаної територіальної громади зазвучать ще переконливіше: «Волочиська громада – це край з історією, якою варто пишатися, з майбутнім, в якому хочеться жити і виховувати дітей».