Сучасне молоде покоління – це, безсумнівно, драйвери змін у суспільстві, з новими цінностями і власним баченням світу. І важливо вчасно розгледіти нерозкритий потенціал молоді, повірити в кожного і підказати, що саме вони можуть багато чого змінити на краще. З цією метою у 2018 році АСТАРТА розпочала проект «Підйом!», як майстерню лідерства та проектного менеджменту для молоді. Проект став натхненням і можливістю втілити чудові ідеї для кращого життя в маленьких селах України.
«Підйом!» у партнерстві об’єднав Міжнародний жіночий клуб, Глобальний договір ООН в Україні, благодійний фонд «Повір у себе», Українську академію лідерства (УАЛ) і Секретаріат Кабінету Міністрів України для досягнення високої мети – активізувати сільську молодь до участі в житті своїх громад шляхом виховання лідерських навичок, проектного мислення і досвіду впливу на навколишній світ через реалізацію власних проектів.
Розпочавшись у травні 2018 року з 4 областей і 120 учасників, вже в 2019 «Підйом!» розширив свої горизонти, зібравши понад 200 талановитих та ініціативних вогників з Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Житомирської, Полтавської, Харківської, Чернігівської областей. «Віра в кожну ідею» – під таким девізом пройшли 144 години освітніх сесій проектного менеджменту – лекцій, практики і воркшопів під егідою менторів з УАЛ. Далі учасники, об’єднавшись у команди, знаючи реальні проблеми своїх громад, писали проекти, презентували їх і отримували на реалізацію міні-гранти. 29 соціальних проектів – це результат «Підйому!», який об’єднав державні, громадські організації та бізнес, і дав можливість молодим людям «піднімати» громади в своїх селах для створення кращих, комфортних умов в різних сферах життя: навчання, надання послуг, дозвілля.
Наприклад, одна з команд-переможниць 2018 року створила соціальну перукарню для пенсіонерів, інша – окремий клас для дітей із вадами слуху. Проект з освітлення вулиці ліхтарями за допомогою сонячних батарей – реалізований в невеликому селі Перегонівка на Полтавщині. А поруч молодь ініціювала облаштування зони відпочинку біля водойми в селі Бреусівка.
У 2019 проект набрав більших масштабів. В селах вже з’явилася шкільна радіостанція, мудра теплиця з вирощування овочів для шкільної їдальні, молодіжні простори в школах і сільських бібліотеках.
Завдяки «Підйому!» у селі В. Бузова Полтавської області на базі школи діє дитяча майстерня Lilac Tree, фітнес хол у селі Шіварівка Хмельницької області (соціальне підприємство з виробництва меблів і декоративних виробів). В селі Новий Мерчик діти на базі школи роблять фольклорно-етнографічну історичну кімнату History & We – про історію села, школи і видатних людей.