Культура сортування побутових відходів в АСТАРТІ зародилася у 2016 році: проект розпочав своє життя з 2 шкіл у Вінницькій області. Зараз об’єднує 9 навчальних закладів Вінницької та Житомирської областей, де завдяки АСТАРТІ організовано роздільний збір сміття. Початку проекту передувало навчання. У партнерстві з громадською організацією “Україна без сміття” проводилися лекції для учнів шкіл та вчителів, детально роз’яснювались, як правильно сортувати. Все починалось із пробудження свідомості: сортування сміття – це вимога часу для побудови кращого майбутнього. Окрім того, лектори наголошували, що сміття потрібно сприймати, як вторинну сировину, яка може приносити прибуток і школам, і громадам.

Драйверами змін ставали діти. У рамках проекту в школах було встановлено окремі баки для сортування паперу, кришечок, батарейок, пластику, скла та металу, а також організовано щомісячний збір відсортованих відходів.

У 2019 році у проекті  беруть участь понад 650 учнів, 200 вчителів. Кошти, які школи отримують за здане на переробку сміття, йдуть на придбання методичних матеріалів і спортивного інвентаря. Проект АСТАРТИ “Чисте довкілля” став прикладом для місцевої влади, яка запроваджує сортування на своїх територіях, для всіх мешканців.