Рослинництво

2018 року в АСТАРТІ зібрано історично максимальний врожай зернових та олійних культур – 1,065 млн тонн, що на 35% більше порівняно з попереднім роком. У тому числі кукурудзи намолочено понад 620 тис. тонн із середньою врожайністю 9,8 тонн/га, а в окремих агрофірмах – 11,5 тонн/га і вище. Врожай цукрових буряків з огляду скорочення посівів був меншим, ніж у 2017 році, та становив 1,8 млн тонн.

Цукор

Наприкінці грудня АСТАРТА завершила сезон цукроваріння, загальне виробництво цукру становило 352 тис. тонн. Заводи компанії продовжили позитивну динаміку у підвищенні енергоефективності виробництва та якості продукції. Порівняно з 2017 роком використання енергії на тонну переробки зменшилося на 5%. Частка цукру вищої категорії становила 87% (в тому числі екстра-класу – 16%) від загального виробництва. Також у цьому сезоні цукровим заводам вдалося збільшити свою продуктивність в середньому на 4% до плану. Виробництво гранульованого жому збільшилося на 9% до 47 тис. тонн.

Переробка сої

Обсяги переробки сої були стабільними, Глобинський переробний завод компанії працював на повну потужність. Виробництво соєвого шроту склало 158 тис. тонн, соєвої олії – 40 тис. тонн, гранульованої соєвої оболонки – 10,6 тис. тонн. Минулого року Глобинський переробний завод пройшов сертифікацію за міжнародним стандартом GMP +B2, а також впровадив систему 5S як інструмент ощадливого виробництва.

Тваринництво

Виробництво молока в господарствах компанії склало 102 тис. тонн. Середній надій на корову зберігся на рівні 7,2 тонн на рік, при цьому суттєво підвищилися якісні показники молока: зросли вміст жиру і білку, а частка молока екстра-ґатунку вперше досягла 33% від загального обсягу виробництва.