Ключові показники

Консолідована виручка склала 175 млн євро (-30% р/р) на фоні скорочення цін на цукор, менших обсягів продажів та корекції курсу дол. США до євро. Показник EBITDA скоротився на 37% до 60 млн євро та чистий прибуток скоротився на 49% до 37 млн євро.

Результати ключових сегментів

Цукор

У звітному періоді цукровий сегмент згенерував виручку 67,5 млн євро, або 39% у структурі консолідованого доходу компанії. Продажі склали 185 тис. тонн при зниженні цін майже на 27%. Близько половини продажів були експортними – 92 тис. тонн.

Сільськогосподарське виробництво

Виручка сегменту зменшилася на 38% до 49,8 млн євро відповідно до менших обсягів продажів основних культур (-41% до 290 тис. тонн). Частка експорту склала 80% від загального обсягу продажів. На дату публікації звіту, АСТАРТА завершила збирання ранніх зернових культур із підсумком понад 250 тис. тонн. Пізні культури переважно знаходяться у гарному стані.

Переробка сої

Виручка сегменту склала 39,7 млн євро (-7% р/р). У звітному періоді цінові тренди на ринку продуктів соєпереробки були змішаними: зниження цін на соєву олію було компенсовано зростанням цін на шрот. Експортні продажі склали 75% в натуральному вираженні.

Молочне тваринництво

Доходи сегменту зменшилися на 4% до 14,7 млн євро при 7%-го скороченні цін на молоко та стабільних обсягах продажів. Виробництво молока у звітному періоді збільшилося на 2% до 55 тис. тонн.

Коментар Генерального директора Віктора Іванчика:

На показники першого півріччя серйозно вплинули зміни ринкової ситуації, зниження цін на цукор, зменшення обсягів продажів та коливання курсу USD/EUR. Тим не менш, наша компанія продовжує інвестувати у подальше вдосконалення цукрового та агровиробництва, а також у зернову інфраструктуру. Ми оптимістичні щодо врожаю пізніх культур і тенденції зменшення запасів цукру в Україні напередодні нового виробничого сезону.