«Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Підприємницька діяльність депутатів, посадових і службових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування обмежується законом. Держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності».
Стаття 42 Конституції України

У надзвичайно важких умовах війни український бізнес став опорою держави. Сплата податків і волонтерські проекти, підтримка ЗСУ та інвестиції попри війну стали обов’язковим правилом як для невеликих підприємств, так для промислових компаній. Захищені робочі місця та стабільні зарплати – останні ознаки нормальності для громадян, які забезпечує бізнес у цей непростий час.

Всі ми обʼєднані головною метою – сприяння Перемозі.

На цьому тлі Україну накрила хвиля корупції та рейдерських атак. Свавілля перевертнів у погонах та суддівських мантіях перейшло всі межі. Йде війна, тому з їхнього боку це більше, ніж злочин.

Координовані корупціонерами рейдерські атаки підривають обороноздатність держави, оскільки ЗСУ фінансується з податків підприємств. Це питання національної безпеки.

Незаконний тиск на власників підприємств з боку корупціонерів вже спричинив другу хвилю еміграції промислового бізнесу за кордон. Це втрата робочих місць назавжди.

Кожен, хто в умовах війни займається здирництвом і за хабарі продає честь мундира або суддівської мантії, має понести відповідальність.

Оскільки рейдери на державній службі переконані у своїй безкарності, бізнес приймає цей виклик. Ми сформуємо публічний реєстр рейдерів, який включатиме “зашкварних” силовиків та суддів.

Закликаємо Президента, як гаранта Конституції, з метою захисту положень її 42 статті негайно втрутитись у ситуацію. Неприпустимо, щоб обороноздатність держави підривали перевертні в тилу. Верховний Головнокомандувач має зупинити це свавілля.

Ми готові надати конкретні прізвища координаторів та виконавців, які здійснюють тиск на бізнес. Настав час, щоб голова держави застосував повноваження і навів порядок.

На час воєнного стану слід законодавчо заборонити використання державних силових структур у корпоративних спорах, які не стосуються національної безпеки. Також важливо назавжди і без будь-яких виключень заборонити обшуки та інші форми “маски-шоу”, якщо підприємство готове добровільно надати будь-які документи, необхідні слідчим. До суддів, чорних нотаріусів та реєстраторів, незаконність рішень яких очевидна і доведена у судах вищих інстанцій, має застосовуватись спрощена процедура притягнення до відповідальності.

Віримо в Перемогу!
Слава Україні!

Джерело: Федерація Роботодавців України