Астарта, як один з найбільших агропромислових холдингів в Україні, продовжує свою виробничу та гуманітарну діяльність, підтримуючи продовольчу безпеку в країні. Незважаючи на постійні виклики, спричинені повномасштабною війною, команді компанії вдається забезпечувати безперервність операційних процесів та стабільність постачань продукції на внутрішній та зовнішній ринки.   

За результатами діяльності компанії впродовж 9 місяців 2022 року виручка Астарти склала 341 млн євро, що на 13% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Приріст відбувся за рахунок зростання доходів в сегментах агровиробництва та переробки сої. Компанія змогла наростити долю експортної виручки з 41% у минулому періоді до 50% у поточному.

Агровиробництво

На відміну від попередніх років, коли основна увагу була сфокусована на традиційних операційних процесах, таких як збирання та посів озимих культур, основним викликом цього сезону в агровиробництві стало налагодження нових логістичних експортних маршрутів. Завдяки ефективній роботі команди, Астарті вдалося швидко адаптуватися до поточних умов, використовуючи всі наявні логістичні можливості, що дозволило забезпечити стабільність грошових потоків. Виручка збільшилася на 10%, до 104 млн євро, при цьому експорт с.-г. продукції забезпечив 82% від загальної виручки сегменту.

Цукровий сегмент

Впродовж 9 місяців поточного року основні зусилля команди були сфокусовані на питаннях забезпечення виробництв всіма необхідними енерго- та іншими ресурсами, реалізації цукру як в Україні, так і за її межами. Виручка сегменту залишилася стабільною і становить 108 млн євро. Забезпечивши повною мірою внутрішній попит на продукцію, Астарта також експортувала 11 тис. тонн цукру.

Переробка сої

На фоні збільшення обсягів доступної сировини компанія наростила обсяги переробки сої на 38%, до 151 тис. тонн. Це, разом з налагодженими логістичними маршрутами, дало можливість збільшити виручку на 46%, до 92 млн євро. При цьому експорт продукції переробки сої забезпечив 85% від загальної виручки цього сегменту.

Тваринництво

Сегмент показав стійку динаміку нарощування обсягів виробництва молока та збільшення продажів. Виробництво сирого молока зросло на 4%, до 75 тис. тонн. Виручка зросла на 4%, до 29 млн євро завдяки збільшенню обсягів продажів на внутрішньому ринку.

«Астарта зберігає стійкість в умовах високої волатильності і забезпечує безперебійне постачання високоякісної продукції українським та іноземним клієнтам. Масовані ракетні удари росії по критичній інфраструктурі України вивели питання зниження енергозалежності від зовнішніх факторів та використання альтернативних джерел енергії для забезпечення безперервності виробництва у пріоритетні.

Компанія завершила сівбу озимої пшениці на площі 43 тис. га і озимого ріпаку на 14 тис. га. Зібрали олійні культури: валовий збір соняшнику 92 тис. тонн, сої  – 115 тис. тонн. Врожайність сягнула 3,0 т/га та 2,9 т/га відповідно. Почали жнива кукурудзи: зібрали зерно на 12% площ з поточною врожайністю 9,2т/га. Також зібрали цукровий буряк на 75% площ, з середньою врожайністю 53т/га. Під кінець збирання очікуємо збільшення врожайності до 55 т/га. П’ять цукрових заводів агропромхолдингу вже переробили більше мільйона тонн цукрових буряків і виробили більше 146 тис. тонн цукру», – зазначив Віктор Іванчик, засновник та генеральний директор Астарти.  

Повна версія звіту за 9 місяців 2022 року.