Астарта опублікувала звіт за 2022 рік

Команда Астарти, незважаючи на постійні виклики, спричинені повномасштабною війною, продовжує забезпечувати безперервність усіх операційних процесів, постачати продукцію на внутрішній і зовнішній ринки та активно здійснювати гуманітарну діяльність для наближення Перемоги України.  

У 2022 році компанії вдалося досягти високих фінансових результатів: виручка від реалізації продукції перевищила  півмільярда євро і це найвищий показник за всю публічну історію Астарти. Приріст відбувся за рахунок зростання продажів продукції переробки сої. Компанія також наростила частку виручки від експортних продажів з 44% у 2021 році до 54% у 2022 році, незважаючи на постійні логістичні перепони.

Агровиробництво

Збільшення витрат на добрива, ЗЗР та пальне, складні погодні умови – майже безперервні  дощі у період збирання – все це значно ускладнило як збирання врожаю, так і його вивезення з полів до елеваторів та переробних підприємств на території України. Експортери, у свою чергу, конкурували за обмежені можливості вивозити зерно з України, що призвело до значного зростання витрат на аграрну логістику – від транспортних тарифів до фрахту суден.

Та навіть попри таку складну ситуацію, продажі в агровиробництві компанії залишилися майже на рівні довоєнного 2021 року і склали 180 млн євро. Частка виручки від експорту склала 84%.

У квітні 2023 року Астарта розпочала посівну кампанію 2023.

Виробництво цукру

Тема забезпечення переробних підприємств енергоносіями впродовж 2022 року була серед ключових та найскладніших. Але компанія, у довгостроковій стратегії якої закладені принципи відмови від викопних джерел енергії, змогла швидко адаптуватися до викликів і не лише забезпечила свої цукрові заводи енергоносіями, зокрема і природним газом, але й частково компенсувала його споживання за рахунок альтернативних видів палива. Зробити це вдалося завдяки нарощуванню потужностей власного біогазового комплексу та використанню пелет з біомаси.

На фоні цього Астарта забезпечила стабільне виробництво цукру і виробила 282 тисяч тонн цукру, зберігши частку на ринку цукру на рівні 21%. Компанія експортувала 30 тис. тонн цукру. Виручка сегменту склала 156 млн євро.

Переробка сої

У 2022 році Астарта змогла збільшити обсяги переробки сої на 23%, до 211 тис. тонн.  Відповідно виручка сегменту від продажу соєвої продукції зросла на 36%, до 122 млн євро.

У звітному періоді компанія експортувала шрот та соєву олію до дев’яти країн світу, переважно країн ЄС. Експорт цієї продукції забезпечив 86% виручки сегменту у 2022 році проти 66% у 2021 році.

У рамках стратегії енергонезалежності компанія прагне поступово збільшувати заміщення природного газу біогазом при переробці сої. У 2022 році газ, вироблений власним біоенергетичним комплексом, замістив половину загальних потреб сегменту у природному газі.

Тваринництво

Завдяки ефективному управлінню фермами, збільшенню поголів’я корів та зростанню середньодобових надоїв, у 2022 році компанія збільшила виробництво молока до 102 тис. тонн.

У 2022 році виручка сегменту склала 39 млн євро, що відповідає показнику довоєнного 2021 року. Уся продукція реалізовується на внутрішньому ринку. Компанія є найбільшим промисловим виробником молока в Україні.

Віктор Іванчик, СЕО та засновник Астарти:

«У березні 2023 року Астарта відзначила своє 30-річчя. На цьому шляху ми стикалися з багатьма викликами, природа яких часто мало залежала від самої компанії, – волатильні ринки, політична та економічна нестабільність і, зрештою, повномасштабна війна. Втім, диверсифікована бізнес-модель, об’єднана спільними цінностями команда, публічний статус, курс на сталий розвиток, енергонезалежність та цифровізацію дозволили компанії зберегти безперервність виробництва, забезпечити внутрішній попит та наростити  експорт. Одним з наших найбільших досягнень став масштабний гуманітарний проєкту Common Help UA, завдяки якому ми вже допомогли більше 831 000 українців, що постраждали від війни. 

У 2023 році ми продовжимо докладати максимум зусиль для наближення Перемоги України через ефективне виробництво, гуманітарну допомогу, підтримку українських воїнів, і розвиток місцевих громад.»

Звіт доступний на сайті компанії в розділі Investor Relations/Financial Results/Annual Results https://astartaholding.com/en/financial-results-annual-results/