Астарта, однією з перших серед великих платників податків, почала впровадження процедури електронного аудиту (е-аудит) в рамках експерименту з Державною податковою службою України.

Співпраця над цим проєктом розпочалася наприкінці 2022 року і триватиме до досягнення цілей Меморандуму, дію якого сторони продовжили у квітні 2024 року. Зокрема, очікується, що спільна робота допоможе удосконалити систему співпраці та інформаційного обміну між платниками податків і органами державної влади, забезпечить впровадження новітніх процесів цифрових технологій, і, як наслідок, це призведе до імплементації якісно нового рівня системи податкового контролю під час обслуговування великих платників податків.

– Астарта – один з найбільших платників податків в українському агросекторі з великим досвідом цифровізації різних бізнес процесів, тому наша активна участь в експерименті Державної податкової служби України цілком логічна. Впроваджуючи процедуру електронного аудиту у себе на підприємстві, ми виявляємо усі недоліки чи питання, що потребують додаткових коментарів та роз’яснень і надаємо зворотній зв’язок фахівцям податкової. Пройшовши цей досить складний шлях першими ми не лише суттєво спростимо його для усіх інших компаній, але й сприятимемо створенню нової податкової культури в Україні, коли бізнес працює чесно, відкрито, прозоро і відповідально, а держава співпрацює з бізнесом на умовах довіри, поваги та партнерства, – говорить фінансова директорка Астарти, Лілія Лиманська.

За умови прийняття відповідних змін до податкового законодавства з 1 січня 2025 року процедура е-аудиту стане обов’язковою складовою частиною податкової документальної перевірки для великих платників податків і базуватиметься на інформації, яку підприємства подаватимуть у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA).

Для довідки

SAF-T UA – це стандартизований формат надання платниками податків бухгалтерської та фінансової інформації в електронному вигляді до податкових органів, що містить експортовані з вихідної системи обліку достовірні дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань, а також зміни у фінансово-господарському стані платника податків за певний період. Такий файл призначений для здійснення заходів податкового контролю із застосовуванням спеціалізованого програмного забезпечення.