– З продовольчою безпекою в Україні буде все добре – ми здатні забезпечити український народ і українське військо усім необхідним продовольством, – сказав під час спільного заходу New Voice та The Economist Віктор Іванчик, СЕО та мажоритарний акціонер агропромхолдингу «Астарта-Київ».
Основною темою публічної дискусії були очікування від 2023 року у різних сферах та як підготуватися до викликів на тлі повномасштабної війни росії проти України. Спікерами панельних дискусій стали Бріджит Брінк, Посол США в Україні, Сергій Притула, волонтер і громадський діяч, представники провідних українських компаній у сфері енергетики, зв’язку, фінансів, логістики, фармацевтики та сільського господарства.
– Коли почалася повномасштабна війна, ми не шукали альтернативи: переміщувати наше виробництво на Захід чи знаходити якісь інші точки прикладання наших інвестицій. Ми чітко знали, що були, є і будемо в Україні, – зазначив Віктор Іванчик.
– У ті важкі екстремальні дні фокус був на вирішенні гуманітарних проблем. Ми, разом з благодійним фондом «Повір у себе», створили гуманітарний проєкт Common Help UA і спільно з партнерами вже допомогли більше 716 тис. українцям та більше 400 соціальним і медичним закладам.
Відповідаючи на питання, як трансформувалися у 2023 році головні задачі бізнесу, СЕО Астарти відзначив, що сьогодні найголовніше завдання бізнесу – допомогти наблизити Перемогу і відбудову України і пояснив, як це робить компанія.
–До війни і зараз основну увагу приділяємо діджиталізації усіх наших операційних процесів. І в цьому сенсі наша цифрова платформа – система управління бізнесом AgriChain, як ніколи, підійшла до екстремальних умов військового часу. Ті наші працівники, які воювали ще з 2014 року, повернувшись у компанію, стали головними учасниками цих розробок. А минулого лютого знову повернулися на передову і ще з більшим ефектом роблять свою ратну справу. Тому ми бачимо сенс і надалі продовжувати цю діяльність.
Надзвичайно важливим фактором наближення Перемоги України, на думку Віктора Іванчика, є і відповідальне ставлення бізнесу до сплати податків та готовність об’єднуватися.
–У 2022 році ми сплатили більше податків ніж у 2021. Так бізнес, не тільки більш стійкий, так він може допомогти наблизити Перемогу. Я впевнений, що сьогодні значно більше бізнесів в Україні, які готові платити у повній мірі і більше, і їхній приклад дуже важливий.
–Нам вдалося створити в Україні екосистему гуманітарної співпраці – створені тисячі проєктів, що об’єднали десятки мільйонів українців, які донатять. Сьогодні створена нова культура гуманітарної і благодійної діяльності в Україні. І я б хотів би, щоб ми цю культуру, і ці наші спільні зусилля перенесли у бізнес. Щоб весь бізнес в Україні став дійсно екосистемою прозорого соціально відповідального сталого бізнесу і таким чином ми могли спільно з вами вийти на зовнішні ринки з нашою продукцією. Давайте об’єднуватися, допомагати один одному. Ми, як компанія Астарта, готові відкривати наші ноу-хау, наші нові підходи, наші нові знахідки.