Проєкт «РІД: Розвивайся.Інтегруйся.Дій.» було започатковано Астартою у партнерстві з Благодійним фондом «Повір у себе» та Fulbright Ukraine у 2018 році. «РІД» розпочав роботу на Полтавщині, як культурно-мовний табір для набувачів фонду та сільських школярів та був спрямований на підвищення рівня англійської через спілкування з носіями мови, ознайомлення та порівняння американської та української культури, виховання лідерських якостей та залучення молоді до створення власних проектів з можливістю реалізувати їх у селах та громадах.
У 2018 році в проєкті було задіяно 30 учасників та три англомовні ментори. Навчання проходило у с. Яреськи Полтавської області. Упродовж тижня учасники проєкту слухали англомовні лекції з лідерства, сталого розвитку, ораторського мистецтва та медіа-грамотності, активно працювали в командах, відвідували музеї Полтаві та побували у Американському будинку у Києві. За підсумками навчання було створено 6 проєктів, 2 кращих із них отримали грант на реалізацію. Це клуб вивчення англійської мови в селі Гоголеве та станція ремонту велосипедів у селі Велика Багачка та селі Чутове Полтавської області.
У 2019 році «РІД» проводився вдруге. І якщо у 2018 році на Полтавщині учасники проєкту покращували свій рівень англійської, вивчали медіаграмотність, міжкультурні комунікації, то у фокусі проекту на Вінниччині – інклюзія. Інклюзія – це не лише про людей з інвалідністю, це побудова комфортного сучасного суспільства з рівними можливостями для усіх громадян.
Досягненням «РІД-2019» стало відкриття ресурсної кімнати у Жданівській школі, яку відвідуватимуть дітки з особливими освітніми потребами, а також усі учні школи для релаксу та участі у різноманітних освітніх, творчих заходах, зустрічах, вечірках. Діти розробили унікальні проекти, які допоможуть інтегруватися в активне громадське життя мешканцям громади. Із чотирьох визначили проект-переможець «Сlosed eyes», який вже незабаром буде втілено в життя.
«Сlosed eyes» – це тактильний музей, де незрячі зможуть торкнутися усіх експонатів своїми руками, а здорові, одягнувши пов’язку на очі, відчути себе на місці людини, яка нічого не бачить. Музей буде мобільним, тобто він постійно переміщуватиметься, але стаціонарно діятиме на базі ресурсної кімнати Жданівської школи, яку в рамках проєкту «РІД» відкрили завдяки спільній ініціативі Благодійного фонду «Повір у себе» та АСТАРТИ.
Ресурсна кімната призначена для навчання дітей з особливими освітніми потребами для покращення їхнього ментального та фізичного стану. Адже в громаді є діти з аутизмом, з розумовими відхиленнями, для яких така зона просто необхідна, бо вони не можуть весь час проводити у класній кімнаті і потребують особливих умов для навчання і розвитку.