Астарта продовжує публічно звітувати про свої досягнення та фінансові результати. Зокрема загальний дохід компанії у першому кварталі 2024 року становить 166 млн євро, на рівні показника аналогічного періоду минулого року. Експорт продукції, на суму 115 млн євро, забезпечив 69% загального доходу, проти 60% у 1 кварталі 2023.
Агровиробництво (рослинництво)
Цьогорічна весна змістила терміни сівби по всіх культурах, тому посівна почалася на два тижні раніше ніж зазвичай. Водночас довготривалі стабільні температурні режими вплинули і на її динаміку. Цукровий буряк аграрії компанії посіяли всього за 12 днів, що надзвичайно швидко для такої великої площі, адже зазвичай це 14-18 днів.
21 травня агропідприємства Астарти завершили весняну посівну кампанію. За оперативними даними структура посівів під ключовими культурами наступна: цукрові буряки – 38 тис. га (-1% р/р), соя – понад 70 тис. га (+27% р/р), озима пшениця – 49 тис. га (+14% р/р), соняшник – 18 тис. га (-34% р/р), озимий ріпак – 12 тис. га (-14% р/р), кукурудза – 6 тис. га (-69% р/р). Площа органічного землеробства стабільна і становить 2 тис. га.
На тлі зниження цін, яке було частково компенсовано вищими обсягами продажів пшениці та ріпаку, виручка сегменту склала 73 млн євро (-9% р/р). Експорт забезпечив 91% виручки сегменту (+7п.п. р/р).
Цукровий сегмент
У 1 кварталі 2024 року Астарта стала першою українською компанією, яка почала експортувати цукор морським шляхом під час повномасштабної війни, з основними напрямками – Північна Африка та країни Середземномор’я. Водночас продовжила експортувати продукцію на ринки ЄС і сухопутними маршрутами.
На тлі збільшення обсягів реалізації цукру виручка сегменту зросла на 19% до 44 млн євро. Експорт цукру та продуктів переробки цукру забезпечив 51% виручки сегменту у 1 кварталі 2024 року порівняно з 14% р/р.
Переробка сої
У 1 кварталі 2024 обсяги переробки сої склали 61 тис. тонн, що відповідає рівню аналогічного періоду минулого року. Частка переробки власного врожаю склала 90% проти 48% у 1 кварталі 2023.
На фоні зниження цін реалізації соєвих продуктів виручка становить 29 млн євро (-6% р/р). Експорт забезпечив 88% виручки сегменту, основними покупцями були країни ЄС.
Тваринництво
Середнє поголів’я збільшилося до 27 тис. голів у 1 кварталі 2024 (+11% р/р). Збільшення надою на корову на 4%, до 28.4 кг/день, призвело до зростання виробництва молока на 7% р/р до 32 тис. тонн у 1 кварталі 2024.
Завдяки вищим цінам та обсягам продажів, виручка сегменту зросла на 24% р/р до 13 млн євро. Все молоко компанія реалізує на внутрішньому ринку. Компанія є найбільшим промисловим виробником молока в Україні.
Екосистема відповідального партнерства (проєкти соціального впливу)
Філософія ведення бізнесу Астарти базується на принципах сталого розвитку, цінностях партнерства та відповідальності. Команда компанії створює екосистему відповідального партнерства, яка об’єднує ресурси, можливості і зусилля українського бізнесу та проактивної частини суспільства, а також міжнародних партнерів, серед яких уряди іноземних країн, посольства та іноземні компанії. Мета – сприяти підвищенню стійкості і самосвідомості українців для Перемоги України у війні та її відновленню після.
Такий підхід вже доводить свою результативність. На сьогодні фінансова оцінка благодійних внесків та гуманітарної допомоги проєкту «Common Help Ukraine» перевищила 31 млн євро.
Активно підтримуючи зусилля українців по захисту незалежності і територіальної цілісності України, Астарта, спільно з урядами Німеччини, Канади, німецьким банком DEG, українським Райффайзен банком, компанією Vodafone, Pact Ukraine, розвиває і регіональне підприємництво. На сьогодні гранти на розвиток власних бізнесів отримали 336 підприємців і вони вже створили 828 нових робочих місць.
Ще один напрямок – Програма Життєстійкості, яку компанія, спільно з Міністерством соціальної політики України розробили у 2023 році. Головна мета — підвищувати самозарадність і взаємодопомогу мешканців громад. Для цього Астартою вже створені і працюють п’ять пілотних Центрів життєстійкості у Полтавській, Житомирській та Хмельницькій областях. У червні будуть запущені ще шість. Далі міністерство у партнерстві з нами та іншими бізнесами буде масштабувати цей досвід і відпрацьовану сучасну технологію. В планах держави на цей рік створити понад 200 центрів по всій країні.
Повна версія Звіту додається https://astartaholding.com/wp-content/uploads/2024/05/1q24-report.pdf