Історія та розвиток
2023 — 2 березня, 30 років з дня заснування Астарти.
2022 — у березні Астарта, БФ «Повір у себе» та партнери створили проєкт Common Help Ukraine для допомоги цивільним та військовим.
У жовтні Рада директорів Astarta Holding PLC повідомила, що корпоративне місцезнаходження компанії було перенесено з Амстердаму (Нідерланди) до Нікосії (Кіпр) і компанія почала здійснювати свою діяльність під назвою Astarta Holding PLC.
2021 — Астарта вперше у своїй історії виплатила дивіденди, 50 євроцентів за 1 акцію.
У вересні Астарта оголосила про початок реалізації нового інвестиційного проєкту, в рамках якого на базі Глобинського переробного заводу буде збудована нова технологічна лінія поглибленої переробки сої річною потужністю до 100 тис. тонн соєвого протеїнового концентрату.
2020 — у рамках агропромислової бізнес-екосистеми Астарта започатковує Центр партнерської взаємодії.
2018 – 2019 — компанія продовжує масштабну інвестиційну програму з будівництва елеваторної інфраструктури – будує і вводить в експлуатацію ще чотири елеватори у Полтавській області: Скороходівський, Лутовинівський, Семенівський та Яреськівський елеватори. Паралельно купує у Хмельницькій області Красилівський елеватор.
Таким чином, Астарта стає одним з лідерів ринку з виробництва, доробки і зберігання зернових та олійних культур в Україні, з елеваторною мережею із загальною потужністю одночасного зберігання понад 560 тис. тонн.
Для диверсифікації логістичних ризиків та підвищення конкурентоспроможності компанія створює власний вагонний парк, придбавши 200 нових вагонів-зерновозів.
2017 — Астарта створює in-house IT-компанію AgriChain, яка з 2018 року починає розробку єдиної цифрової системи управління агробізнесом.
Почалася реалізація проєкту з трирічного переходу на технології органічного землеробства. У 2020 році компанія отримала сертифікат виробника органічної продукції.
Введений в експлуатацію найбільший в Україні кормовий центр у Полтавській області.
2015 — Астарта почала впровадження п’ятирічної програми з ресурсо- та енергоефективності (BAT – best available technologies) на цукровому виробництві. У результаті, протягом 6 років, компанія скоротила споживання технічної води на 20%, природного газу – на 27%, а електроенергії – на 64% на тонну переробленого буряку.
2014 — введений в експлуатацію Глобинський переробний завод (переробка сої на високопротеїновий шрот та соєву олію).
Астарта ввела в експлуатацію один з найбільших в Україні біоенергетичних комплексів з виробничою потужністю понад 60 млн м3 біогазу на рік.
2012 — Астарта відкриває новозбудований нетельний комплекс у Полтавській області, розрахований на утримання до 5 000 голів молодняка.
2011 — компанія будує новий молочнотоварний комплекс на 1300 голів ВРХ у Полтавській області.
2010 — компанія починає реалізацію масштабної інвестиційної програми з будівництва елеваторної інфраструктури, що є новим видом діяльності для агропромхолдингу. Збудовані та введені в експлуатацію Війтовецький елеватор у Хмельницькій області та Хмільницький елеватор у Вінницькій області.
2008 — Астарта однією з перших серед українських компаній приєдналася до Глобального договору ООН.
Компанія першою в Україні уклала угоду про продаж вуглецевих кредитів з Багатостороннім фондом вуглецевих кредитів, створеним Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком в рамках Кіотського протоколу.
Астарта починає свою діяльність у Хмельницькій області, придбавши Наркевицький цукровий завод.
2006 — 9 червня зареєстрована холдингова компанія Astarta Holding N.V. згідно із законодавством Королівства Нідерланди.
17 серпня проведено первинне розміщення акцій компанії Astarta Holding N.V. на Варшавській фондовій біржі. Залучені завдяки IPO кошти були інвестовані у розвиток цукрового виробництва, вдосконалення агротехнологій та модернізацію тваринництва.
2003 – 2005 — до складу компанії входять Жданівський, Кобеляцький, Веселоподільський та Глобинський цукрові заводи.
1999 — Астарта стала акціонером Яреськівського цукрового заводу і починає займатися виробництвом цукру.
1997 — створена перша агрофірма «Пустовійтове» у Полтавській області. Компанія починає займатися агровиробництвом.
1994 – 29 квітня укладений знаковий для компанії контракт №1 постачання енергоносіїв на цукрові заводи України в обмін на цукор.
1993 — 2 березня Віктор Іванчик заснував компанію Астарта-Київ.