Астарта продовжує публічно звітувати про свої досягнення та фінансові результати.
Загальний дохід компанії у І півріччі 2024 року зріс на 12%, до 321 млн євро, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Від експорту продукції Астарта отримала 215 млн євро, що становить 67% від загальної виручки компанії, проти 55% у І півріччі 2023 року.
Агровиробництво (рослинництво)
Аномально спекотна та бездощова погода значно прискорила збирання врожаю озимих та вплинула на їх врожайність. Загальний валовий збір перевищив 302 тис. тонн, зокрема і 260 тис. тонн озимої пшениці та 40 тис. тонн, ріпаку. Середня врожайність озимої пшениці склала 5.3 т/га (-16% р/р), озимого ріпаку – 3.4 т/га (-17% р/р). Наразі триває збирання пізніх культур та посів озимого ріпаку на площі 20 тис. га під урожай 2025.
Виручка сегменту склала 99 млн євро (-2% р/р) на тлі зниження цін, що було частково компенсовано вищими обсягами продажів. Експорт забезпечив стабільні 93% доходів сегменту (+18 в.п. р/р).
Цукровий сегмент
20 серпня компанія розпочала збирання цукрових буряків. А вже 24 серпня розпочався 25-й в історії Астарти сезон цукроваріння. Загалом у поточному сезоні сировину перероблятимуть п’ять цукрових заводів компанії.
На тлі збільшення обсягів продажу цукру, виручка зросла на 48% до 128 млн євро. Експорт цукру та продуктів переробки забезпечив 58% виручки сегменту проти 27% у І півріччі 2023.
У натуральному вираженні експорт цукру Астарти сягнув 117 тис. тонн, що у чотири разі перевищує аналогічний показник минулого року. Свою продукцію компанія переважно експортувала у країни ЄС, Близького Сходу і Північної Африки.
Переробка сої
У І півріччі 2024 році обсяги переробки сої склали 122 тис. тонн (-2% р/р). Частка переробки власного врожаю – 90%, проти 34% у І півріччі 2023.
Через зниження цін реалізації соєвих продуктів виручка сегменту знизилася на 18% р/р до 58 млн євро. Експорт забезпечив 86% виручки сегменту, основними покупцями були країни ЄС.
Тваринництво
Середнє поголів’я зросло до 28 тис. голів у І півріччі 2024 (+11% р/р). Збільшення надою на корову на 3%, до 28 кг/день, призвело до зростання виробництва молока на 5% р/р до 62 тис. тонн.
Виручка сегменту у І півріччі 2024 зросла на 20% до 25 млн євро, завдяки збільшенню обсягів продажів та зростанню цін, що на 51% перевищило аналогічний показник минулого року. Все молоко компанія реалізує на внутрішньому ринку. Компанія є найбільшим промисловим виробником молока в Україні.
Екосистема відповідального партнерства (проєкти соціального впливу)
Філософія ведення бізнесу Астарти базується на принципах сталого розвитку, цінностях партнерства та відповідальності. Команда компанії створює екосистему відповідального партнерства, яка об’єднує ресурси, можливості і зусилля українського бізнесу та проактивної частини суспільства, а також міжнародних партнерів, серед яких уряди іноземних країн, посольства та іноземні компанії. Мета – сприяти підвищенню стійкості і самосвідомості українців для Перемоги України у війні та її відновленню після.
Такий підхід вже доводить свою результативність. На сьогодні фінансова оцінка благодійних внесків та гуманітарної допомоги проєкту «Common Help Ukraine» перевищила 31.7 млн євро.
Активно підтримуючи зусилля українців по захисту незалежності і територіальної цілісності України, Астарта, спільно з урядами Німеччини, Канади, німецьким банком DEG, українським Райффайзен банком, компанією Vodafone, Pact Ukraine та іншими, розвиває і регіональне підприємництво. На сьогодні гранти на розвиток власних бізнесів отримали 443 підприємці і вони вже створили 853 нових робочих місць.
Ще один напрямок – пілотний проєкт Центри життєстійкості, який компанія, спільно з Міністерством соціальної політики України та партнерами започаткували у 2023 році. Головна мета — підвищувати самозарадність і взаємодопомогу мешканців громад. Астарта, як стратегічний партнер проєкту, допомагає методологічно, експертно і фінансово. Загалом компанія вже інвестувала понад 14 млн грн у ґрунтовне дослідження потреб різних груп стейкхолденрів, розробку дизайну моделі розвитку спроможності громад і моделі оцінки соціального впливу, стратегічні комунікації, навчання фахівців центрів та облаштування дванадцяти пілотних центрів.
За інформацією Міністерства соціальної політики десятки тисяч українців уже отримали підтримку в Центрах життєстійкості. У планах Міністерства – збільшення їх кількості до 200 у 2024-му році та ще вдвічі – у 2025-му. Центри життєстійкості є частиною проєкту Першої Леді України «Ти як?».