Вже понад два роки українці, серед яких і 512 мобілізованих працівників Астарти, ціною власних життів, виборюють право на незалежність своєї країни та захищають Європу від найстрашнішої агресії з часів Другої світової війни. Водночас команда Астарти, керуючись своїми цінностями, робить максимальний внесок у пришвидшення Перемоги України.
У 2023 році компанії вдалося зміцнити позиції у всіх ключових бізнес-сегментах. Загальні доходи зросли на 21% рік до року, до 619 млн євро. А ефективне управління логістикою дозволило компанії перевищити довоєнні експортні показники. Експортувавши свою продукцію у 44 країни світу, як сухопутними, так і морськими шляхами, Астарта отримала 325 млн євро від експорту, що становить 53% від загальної виручки.
Агровиробництво
Незважаючи на подовження термінів збиральної кампанії, через складні погодні умови, аграрії Астарти зібрали рекордні врожаї, а показники врожайності кукурудзи та цукрового буряку стали найвищими за всю історію вирощування культур по холдингу.
На тлі збільшення обсягів продажів виручка зросла на 33% р/р до 240 млн євро. Експорт забезпечив 78% доходів сегменту у 2023 році.
Наприкінці березня 2024 року Астарта розпочала весняну посівну кампанію. Наразі завершений посів цукрових буряків, триває сівба кукурудзи, соняшника, сої та органічних культур.
Виробництво цукру
Складні погодні умови спричинили і логістичні труднощі під час доставки сировини на переробні підприємства, а відтак вплинули на ритмічність роботи деяких цукрових заводів. Водночас 2023 рік став кращим за обсягами переробленої сировини та виробленого цукру за останні 5 років. Компанія збільшила виробництво цукру на 34% р/р до 377тис. тонн. Обсяг переробки цукрових буряків зріс на 37% р/р і досяг 2,7 млн тонн.
Виручка сегменту зросла на 28% до 199 млн євро, переважно завдяки збільшенню обсягів продажу цукру на 26%. Експорт цукру та побічних продуктів забезпечив 20% виручки сегменту у 2023 році порівняно з 14% у 2022 році.
Переробка сої
У 2023 році Астарта збільшила обсяги переробки соєвих бобів на 10% до рекордних 232 тис. тонн, що призвело до зростання виробництва соєвого шроту та олії на 11% та 13% відповідно, порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
Зниження цін на соєву олію на 36% у 2023 році, порівняно з 2022 роком, було компенсовано 27% зростанням обсягів продажу соєвого шроту. Це дозволило згенерувати 122 млн євро виручки, на рівні 2022 року. Експорт забезпечив 82% цієї суми.
Завдяки нарощуванню власного виробництва біогазу та переходу від викопних видів палива до палива з біомаси, компанія збільшила частку заміщення споживання природного газу у процесі переробки сої з 50% у 2022 році до 75% у 2023 році.
Тваринництво
Завдяки ефективному управлінню тваринництвом, збільшенню поголів’я корів та зростанню середньодобових надоїв, у 2023 році компанія збільшила виробництво молока 12% р/р до 115 тис. тонн.
Середньорічне поголів’я склало 26 тис. голів (+10% р/р) на 33 фермах у трьох областях України. Обсяги реалізації сирого молока зросли на 13% до 111 тис. тонн у 2023 році. Виручка зросла на 10% до 43 млн євро порівняно з 2022 роком. Все молоко компанія реалізує на внутрішньому ринку. Компанія є найбільшим промисловим виробником молока в Україні.
Гуманітарна діяльність
Підтримуючи гуманітарну сферу, Астарта продовжила розвивати та масштабувати проєкт “Common Help Ukraine”, який об’єднав уряди різних країн, десятки бізнесів, міжнародних організацій та місцевих громад. На сьогодні фінансова оцінка благодійних внесків та гуманітарної допомоги проєкту перевищила 30 млн євро.
Враховуючи поточні та майбутні виклики, зокрема і необхідність швидкого подолання громадами наслідків війни, компанія фокусує увагу на розвитку та підтримці малого та середнього підприємництва в регіонах своєї присутності. На сьогодні, завдяки Астарті та партнерам, гранти на розвиток власних бізнесів отримали 431 підприємець.
Віктор Іванчик, СЕО та засновник Астарти:
«Наша команда вірить у Перемогу України, тому ми продовжимо підтримувати Збройні сили України, робити свій внесок у зміцнення економічної та гуманітарної сфер. Водночас, прагнучи динамічного розвитку компанії, ми будемо підвищувати технологічність та автоматизацію процесів, посилювати автономність енергозабезпечення. А також інвестувати у подовження ланцюга доданої вартості продукції в Україні та розширювати свою присутність на зовнішніх ринках.»