Розвиток громад
Корпоративно-соціальна відповідальність – невід’ємна складова діяльності компанії, підґрунтя її філософії з часу заснування. Саме тому у 2008 році Астарта приєдналася до Глобального договору ООН та провадить активну соціальну політику.
Проєкти соціального впливу Астарти орієнтовані на:
- покращення інфраструктури сіл;
- підтримку освітньої та медичної галузей;
- розвиток культури та спорту;
- розвиток підприємництва;
- економічний і соціальний розвиток громад.
Астарта підтримує проєкти, що дають конкретний результат у довгостроковій перспективі. Залучає до співпраці інших стейкхолдерів: підприємців, представників місцевої влади, держави, громадський сектор, молодь та людей старшого віку. Компанія виходить з того, що рушійною силою для громади за законом Парето можуть стати 20% залучених.
Компанія швидко реагує на зміни та зовнішні виклики, гнучко змінюючи основний фокус на актуальну потребу, яка виникає в суспільстві: такою була допомога громадам від компанії у боротьбі з COVID-19 та діюча підтримка українців, які постраждали внаслідок бойових дій, внутрішньо переміщених осіб та військових.
У березні 2022 року агропромхолдинг, спільно з благодійним фондом родини Віктора та Ірини Іванчиків «Повір у себе», створили гуманітарний проєкт “Common Help UA”. Партнерами проєкту стали десятки міжнародних та українських компаній і організацій.
Команда проєкту нараховує майже тисячу волонтерів. У Вінницькій, Хмельницькій та Полтавській областях працюють вісім власних хабів гуманітарної допомоги та склади.
Завдяки спільним зусиллям усіх учасників проєкту ми вже передали майже 30 000 тонн гуманітарної допомоги. Допомогу отримали понад 831 тис. евакуйованих та мешканців гарячих точок, 500 соціальних та медзакладів України. На сьогодні фінансова оцінка благодійних внесків та наданої гуманітарної допомоги проєкту вже перевищує 1,216 млрд грн.
Ми фокусуємо свої зусилля на:
- гуманітарній підтримці людей, постраждалих внаслідок військової агресії росії в Україні;
- допомозі ЗСУ;
- розвитку регіонального підприємництва;
- впроваджені програми Життєстійкості та створені Центрів життєстійкості у місцевих громадах.
Починаючи з перших днів повномасштабної війни Астарта, разом з партнерами, передали військову амуніцію, автотранспорт, спеціалізоване обладнання, техніку, ліки та продукти харчування для українських захисників та захисниць на понад 506 мільйонів гривень.
Завдяки великій команді однодумців наш спільний внесок у Перемогу станом на 1 травня 2024 року становить:
- 166 одиниць автотранспорту;
- 44 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів;
- 1074 безпілотних літальних апаратів та комплектуючих до них;
- 328 одиниць техніки – принтери, ноутбуки, планшети, мобільні телефони, відеокамери, телевізори, рації;
- 107 тепловізорів, монокулярів, приладів спостереження, біноклів;
- 42 засоби живлення та генерації зарядні, станції на сонячних батареях;
- 7 приладів Starlink;
- 6 засобів радіоелектронної боротьби;
- 2 наземні дрони-мінери;
- 3 захисні модульні споруди;
- 10 000 доз атропіну;
- 6953 кровоспинних турнікетів C-A-T;
- 1906 аптечок IFAK;
- 2587 бронежилетів 4+ класу захисту;
- 800 розвантажувальних жилетів;
- 873 комплекти літньої військової форми;
- 692 комплекти зимового однострою;
- 604 шоломи;
- 1305 пар тактичного взуття;
- 650 пар тактичних рукавиць;
- 468 комплектів термо та антибактеріальної білизни;
- 782 гідратора;
- 44 протигази;
- 10 маскувальних сіток з антидроновим захистом;
- 21 генераторна станція та інші предмети першої необхідності – продукти харчування, ліки, запасні частини до автомобілів та іншої техніки, фліски, шкарпетки, зимові шапки, рюкзаки тощо.
Проєкт «Курс на незалежність» організований завдяки співпраці українського бізнесу та німецького банку розвитку: агропромхолдингу Астарта-Київ та DEG kfw. Партнери з впровадження – БФ “Повір у себе “ та БО «Світло надії».
Загальний грантовий фонд програми становить 1 млн євро (1-ша хвиля у 2022-2023 роках) та 3 млн євро (2-га хвиля у 2023-2024 роках).
Гранти українсько-німецької програми на розвиток українського виробництва та масштабування свого бізнесу отримали 170 українських підприємців.
Загалом було подано 725 заявок від підприємців з громад Полтавської, Хмельницької, Тернопільської, Житомирської, Вінницької та Харківської областей України.
Оцінка соціального впливу проєкту “Курс на незалежність” 1-ша хвиля.
Проєкт «Сміливі» реалізується завдяки партнерству українського бізнесу: Райффайзен Банку, Vodafone Ukraine та агропромхолдингу Астарта-Київ. Партнери з впровадження – БФ “Повір у себе” та БО “Світло надії”.
Учасниками проєкту можуть стати: безробітні жінки та чоловіки віком від 20 до 55 років, які мають бізнес-ідею та готові до її реалізації (Полтавська, Вінницька, Житомирська, Харківська, Тернопільська, Чернігівська та Хмельницька області). Водночас перевага надається учасникам, які належать до категорій: учасники/ці бойових дій, ветерани війни, члени їхніх сімей (дружина/чоловік, діти, батьки), члени сімей загиблих учасників бойових дій.
Всього отримано 1015 заявок. Профінансовано 97 проєктів. У лютому 2024 року стартувала третя хвиля проєкту.
Проєкт впроваджується з 2020 року організацією Pact Ukraine спільно з БО “Світло надії”, Астартою та за фінансової підтримки Уряду Канади. Ініціатива орієнтована на жінок.
Проєкт спрямований на покращення економічного достатку сільських жінок, шляхом посилення їхньої економічної безпеки та поліпшення можливостей їх працевлаштування і розвитку жіночого підприємництва.
У Полтавській області участь беруть чотири об’єднані територіальні громади – Глобинська, Козельщинська, Білицька, Шишацька та м. Полтава.
Профінансовано 79 бізнес-проєктів. Проєкт триватиме до кінця 2024 року.
-та хвил
Наприкінці 2019 року Посольство Швейцарії в Україні, міжнародна консалтингова компанія «Делойт» в Україні та Астарта об’єдналися для реалізації проєкту.
Мета – трансформувати Волочиську громаду через виявлення проблем, точок росту, розробку та впровадження на основі зібраної інформації SMART-ідей для поліпшення життя мешканців; забезпечення прозорості та відкритості місцевої влади, партнерства з бізнесом, активізації участі мешканців у процесах розвитку громади.
У процесі проєкту проведено комплексну діагностику громади, підготовлено 40 рекомендацій, впроваджено 11 короткострокових. Також було організовано хакатон серед населення, завдяки якому було виявлено їхнє бачення щодо вектору зростання громади. Сформовані 24 інсайти та 60 ідей.
Наразі продовжується розробка Стратегії розвитку громади до 2028 року та створення нішевих підприємств: бізнес-проєкт «Pranuka» — виробництво натуральної косметики та сімейне фермерське господарство «Еко-свинка».
Проєкт розпочався у 2018 році із трьох пілотних шкіл на Хмельниччині. Загальною метою проєкту є створення умов для зміни стереотипів молоді щодо сучасного аграрного сектору України, ознайомлення школярів із можливостями та перспективами сільського господарства в нашій країні, а також формування практичного аграрного досвіду.
У школах-учасницях проєкту впроваджені факультативні гуртки. Навчальний курс складається з 2-х підручників та методичних рекомендацій. Спочатку школярі вивчають теорію аграрних технологій, а згодом отримують практичні навички. Для цього було встановлено теплиці, де вихованці самотужки вирощують рослини та досліджують методи догляду за ними.
У проєкті взяли участь 800 дітей з 25 шкіл в п’яти областях України. Загалом учасники розробили 32 наукових проєктів.
Астарта реалізовує партнерський проєкт «Дуальна освіта» разом ЄБРР, EY та Харківським національним аграрним університетом ім. В. В. Докучаєва. Його головна мета – допомогти молодим спеціалістам отримати якісну вищу освіту із сильною практичною базою, яку надає агропромхолдинг та створити нову освітню бакалаврську програми за спеціальністю «Агрономія» зі збільшеною часткою дуальної освіти.
Для цього було створено три складові: «Розробка програми», «Підтримка реалізації та розвиток компетенцій» та «Комунікація та охоплення». Результати: практичну частину навчання бакалаврів Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва збільшено з 5 тижнів до 14, 35 викладачів стали учасниками програми підвищення кваліфікації, 250 студентів пройшли створений онлайн-курс.
Освітній проєкт створений у партнерстві з Українською Академією Лідерства та БФ «Повір у себе». Головна мета ― активізувати сільську молодь до ініціативної участі в житті власних громад шляхом виховання лідерських навичок, проєктного мислення та досвіду впливу на навколишній світ через реалізацію власних проєктів.
Результати: майже 700 учасників, понад 160 проєктів для розвитку територій, 53 з них реалізовано.
Проєкт покликаний надати сільським мешканцям можливість опанувати інформаційні технології та отримати базові знання з програмування, а також створити спеціалізований ІТ-простір на сільських територіях.
Цей проєкт передбачає навчальні програми для двох цільових аудиторій:
-школярів віком від 9 до 15 років – курс базується на вивченні візуального програмування в Scratch, який розроблено в Массачусетському технологічному інституті, та Робототехніки, до якої було створено базовий відео-курс;
– дорослих віком від 40 років, що мешкають у сільських регіонах – курс комп’ютерної грамотності має на меті навчити учасників проєкту базовим IT-навичкам.
У проєкті взяла участь 41 школа з семи областей України. 1246 дітей пройшли навчання зі SCRATCH програмування та ROBOTOTECH, а 673 дорослих опанували знання з комп’ютерної грамотності.
Астарта підтримує практичний курс «Ефективна громада» за ініціативою Київської школи державного управління імені Сергія Нижного. Курс спрямований на підтримку розвитку економічної спроможності громад та проведення в регіонах заходів для пошуку потенційних точок економічного зростання й інвестиційних проєктів.
Навчальна програма передбачає три дні інтенсивного навчання та нетворкінгу, практичні кейси для реалізації на території своєї громади, спілкування з представниками профільних міністерств та комітетів ВРУ і керівниками бізнесу, менторінг щодо економічного зростання своєї громади та нових ідей для її трансформації.
Делегація представників Білицької, Новосанжарської, Козельщинської, Семенівської та Глобинської територіальних громад долучились до навчально-практичного курсу «Ефективна громада» навесні 2021 року.
Курс допоміг опанувати знання щодо ефективного управління і розвитку територіальних громад та вчилися створювати інвестиційні проєкти і залучати інвестиції.
Цей проєкт ініціювали освітня платформа CANactions School та регіональний фонд Western NIS Enterprise Fund. Його мета – підтримка громад у процесі їхнього розвитку та трансформації шляхом надання мікроґрантів, поширення міжнародних практик містопланування та тактичного урбанізму.
Учасники отримали мікроґранти для реалізації проєктів: «Доступна та безпечна громада», «Право дитини на безпеку», «Зупинись – підзарядись!».
Це офіційна програма підвищення кваліфікації, яку запровадив Інститут модернізації змісту освіти МОН спільно з Асоціацією інноваційної та цифрової освіти і компанією «HR YOU».
Партнером «Школи кар’єрного консультанта» є Астарта. Програма курсу створена за моделлю blended learning (змішане навчання) та затверджена ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН. Учасники, які завершили онлайн-курс «Школа кар’єрного консультанта», пройшли вебінар і захистили практичну роботу, отримали сертифікат про закінчення курсу із зазначенням 1 кредиту ЄКТС (30 навчальних годин), а головне – практичні знання та навички проведення консультацій щодо вибору підлітками найкращої професії, підготовки до співбесіди в компанії своєї мрії тощо.
У травні 2020 року Астарта спільно із громадською організацією «Міжнародна екологічна безпека» реалізували онлайн-проєкт «Екоосвіта в громадах». Програма була спрямована на залучення молоді до вирішення проблем екологічної безпеки життя та екоосвіти. Учасниками стали 15 учнів віком 12-13 років.
Упродовж шести днів експерти-екологи проводили онлайн-лекції, вебінари, організовували різноманітні активності, вікторини. Учасники в рамках проєкту виконували домашні практичні завдання, досліджували можливість зменшення використання води, електроенергії, розробляли рекомендації щодо сортування побутових відходів.
За підсумками проєкту кожен учасник створив власний відеоролик-рекомендацію із закликом долучатися до екологічного споживання та на власному прикладі показав, як отримані знання на екологічну тематику застосовувати у реальному житті.
Фокус соціальної відповідальності Астарти у 2020 році змістився на боротьбу з пандемією і став одним із першочергових завдань.
Компанія лише за останні чотири роки інвестувала у розвиток медичної сфери понад 35 мільйонів гривень, 27,6 з яких було виділено на програму протидії COVID-19 упродовж 2020 року.
Астарта підтримувала прямий зв’язок із 36 медичними закладами в семи областях України та оперативно реагувала на першочергові запити. Ми забезпечували медичні заклади обладнанням та проводили ремонти приміщень. Наша кінцева мета – це здоров’я громад в зонах присутності компанії: наших працівників, пайовиків та їхніх родин.