Програми з розвитку
Школа внутрішнього тренера – це можливість віднайти свою нову роль у компанії, отримати унікальний досвід, переглянути підходи у власній роботі, стати реальним агентом змін через власний вклад у підвищення навичок управлінців Астарти.
Після проходження відбору у Школі та спеціального навчання, внутрішні тренери займаються формуванням програм навчання та проведенням міні-тренінгів з інструментів менеджменту для лінійних керівників головного офісу та підприємств холдингу, а також беруть участь у розробці навчальних заходів відповідно до потреб компанії.
Тренери першої хвилі розробили 12 майстер-класів на тему інструментів менеджменту, а також провели 49 майстер-класів для «Програми розвитку управлінців Астарти». Учасники опанували інструменти постановки цілей за методикою SMART, відслідковування прогресу по Кanban, правила надання зворотного зв’язку, визначення рівня готовності співробітників тощо. За результатами анкетування було отримано 99% позитивних відгуків від керівників щодо наповнення та практичності отриманих знань.
20 червня 2022 року стартувала друга хвиля Школи внутрішніх тренерів Астарти. 30 колег виявили бажання долучитися до спільноти корпоративних тренерів та пройшли відповідні навчання. Практичні навички тренери закріплювали під час проведення вебінарів на тему «Впровадження СОВА. Інструменти 5С».
Наразі курси внутрішніх тренерів пройшли понад 200 співробітників холдингу. Тренери проводять навчання по корпоративним компетенціям Астарти, а також професійні навчання на ті теми, в яких вони є експертами: удосконалення технологічних процесів, інженерія, агрономія, ґрунтознавство, бухгалтерський облік, безпечне виконання робіт, охорона навколишнього середовища тощо.
Кадровий резерв Астарти – програма, яка стартувала у 2020 році, покликана виявити талановитих працівників, розвивати їхні здібності, залучати до впровадження змін та сприяти посадовій вертикальній та горизонтальній ротаціям. Учасники програми – працівники, які володіють високим професійним потенціалом і лідерськими якостями та у перспективі можуть обійняти керівні посади в Астарті.
Це можливість для «палаючих» компанією та роботою співробітників проявити себе, поділитися знаннями з колегами, отримати нові знання та розширити коло знайомств у межах компанії.
Під час реалізації програми було обрано 10 перспективних проєктів, 7 з яких втілені у життя та успішно працюють в Астарті:
– впровадження електронного документообігу між компаніями холдингу;
-система автоматичного планування і контролю автоперевезень «Smart-транспорт;
-впровадження особистого кабінету пайовика;
-ліквідація неліквідних активів;
-автоматизація відстеження та аналізу фактичних логістичних витрат;
-пілотний проєкт системи залучення і підготовки молодих кваліфікованих фахівців;
-виробництво інвертованого цукру для підгодовування бджіл.
Розвиток наступників на ключові посади підприємств агропромхолдингу ― проєкт створений для забезпечення змінності керівників на ключових ролях без негативного впливу на результати діяльності компанії у разі залишення посади.
Головна мета ─ виявити потенційних співробітників для зростання у межах компанії, створити умови для їхнього розвитку на поточному місці та забезпечити закриття вивільнених ключових посад у межах холдингу співробітниками, які професійно зросли у компанії.
За перший рік реалізації проєкту планується закривати 5%, через три роки ─ 30%, через п’ять років ─ 80% вакансій. Призначення наступників відбуватиметься лише у разі вивільнення посади за профілем. У іншій же час співробітники, які пройдуть шлях навчання у програмі, будуть залучатися до проведення навчальних програм, включатися до команд реалізації проєктів.
Система операційного вдосконалення Астарти – система менеджменту, яка базується на створенні досконалих бізнес-процесів та залучені кожного співробітника у процес безперервних покращень. Активними учасниками цієї системи стали вже понад тисячу працівників компанії, тобто майже 16% від усієї чисельності співробітників.
З початку 2020 року подано 2727 ідей у всіх сегментах бізнесу компанії. Щороку реалізується близько 10 проєктів з операційного вдосконалення.
Загальний економічний ефект від впровадження ініціатив з вдосконалення перевищує 28 млн грн.
50 експертів Астарти проходять поглиблене навчання за курсом «Методи операційного вдосконалення».
Шість підприємств холдингу впроваджують систему «5С», що націлена підвищити культуру виробництва та вдосконалити ефективність робочих місць.
Оцінка співробітників Астарти, заснована на поєднанні оцінки KPI і компетенцій, ― ефективний мотивуючий фактор для співробітників. Вона дозволяє сконцентрувати увагу не тільки на підвищенні ефективності роботи, а й на розвитку ключових професійних якостей, що сприяють досягненню необхідних результатів.
У 2022 році модель компетенцій Астарти було оновлено. Вона узгоджена з ключовими стратегічними пріоритетами та цінностями компанії і враховує вектор розвитку компанії та основні вимоги до фахівців.