Платформа професійної онлайн-освіти для українського агробізнесу AgriAcademy поповнилася ще двома безкоштовними курсами для аграріїв, створеними експертами агропромислового холдингу «Астарта-Київ». У червні 2025 на платформі AgriAcademy стали доступними нові навчальні модулі, присвячені біологічним особливостям кукурудзи та технологіям її вирощування.

Курс 1: «Кукурудза. Біологічні особливості культури»

Мета курсу — надати аграріям системне уявлення про:

  • біохімічний склад та морфологічну будову кукурудзи
  • особливості використання культури у господарстві;
  • критичні фази росту і розвитку кукурудзи;
  • вплив основних агрокліматичних факторів (температури, вологи, світла) на врожайність.

Курс 2: «Кукурудза. Технологія вирощування»

Мета курсу — сформувати практичні знання щодо агротехнологій:

  • місце кукурудзи у сівозміні;
  • методи основного обробітку ґрунту;
  • потреби культури в елементах живлення;
  • правила і строки внесення добрив;
  • особливості збирання врожаю.

Автор обох курсів — Павло Перхайло, досвідчений агроном із понад 10-річною практикою в Астарті. До розробки курсів також долучилися методистка Світлана Семенюк і дизайнерка інтерактивних матеріалів Ольга Вейлер.

Як і всі освітні продукти на AgriAcademy, нові курси є безкоштовними, доступними онлайн у будь-який час та передбачають отримання сертифіката після успішного проходження.

Нагадаємо, що Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та агропромхолдинг «Астарта-Київ» у 2024 році уклали партнерську угоду щодо розвитку дистанційної освіти для українських аграріїв. У рамках співпраці передбачено створення 25 онлайн-курсів, присвячених вирощуванню, зберіганню та переробці польових культур.

Окрім нових навчальних модулів, на платформі також доступні створені раніше курси – «Соняшник. Біологічні особливості» та «Соняшник. Технологія вирощування».

AgriAcademy – навчання для аграріїв України, яке змінює галузь

AgriAcademy — безкоштовна платформа онлайн-навчання для працівників агросектору та студентів закладів аграрної освіти, започаткована ЄБРР у грудні 2022 року в межах програми підтримки продовольчої безпеки в Україні. Її мета — посилити конкурентоспроможність та сталий розвиток сільського господарства, яке зазнало значних втрат через війну.

Сьогодні на платформі доступно 25 онлайн-курсів — 300 годин практичного навчання з агрономії, управління, технологій, переробки, зберігання, тощо. Кожен курс включає перевірку знань і сертифікацію учасників.

Створення та управління платформою (включаючи розробку курсів, навчальні тури тощо) відбувається за підтримки та фінансування ЄБРР, а також:

  • Багатостороннього донорського рахунку ЄБРР для стабілізації та сталого зростання України (донори: Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, Сполучені Штати Америки та Європейський Союз як найбільший донор).
  • Республіки Ірландія через Фонд сприяння малому бізнесу ЄБРР (інші донори фонду: Італія, Японія, Південна Корея, Люксембург, Норвегія, Швеція, Швейцарія, Тайбей Китай та Сполучені Штати Америки).
  • Сільськогосподарської та Продовольчої Організації ООН (FAO).

Запрошуємо аграріїв зареєструватися на платформі та пройти практичні курси за посиланням: https://agriacademy.org/courses-catalog