• Головна
  • АСТАРТА опублікувала звіт за перше півріччя 2019 року

АСТАРТА опублікувала звіт за перше півріччя 2019 року

Ключові результати 
У першому півріччі-2019 на фоні сильних показників в аграрному сегменті консолідована виручка АСТАРТИ зросла на 1/3 до 228 млн.євро. Після високого врожаю 2018 року продажі кукурудзи зросли більш ніж вдвічі, завдяки чому частка аграрного сегменту в структурі загальних доходів компанії становила 47%. Збільшення обсягу продажів та сприятливі ціни забезпечили зростання доходів також у сегментах переробки сої і молочного тваринництва, тоді як ціни на цукор залишалися на історично низькому рівні. Частка експорту в структурі виручки зросла до 64% порівняно з 52% у першому півріччі-2018. Показник EBITDA зріс до 64 млн євро з 60 млн євро минулого року. Чистий прибуток за перше півріччя-2019 склав 30 млн євро. 

Агровиробництво 
Завдяки високому врожаю та користуючись зростанням світових цін на кукурудзу, АСТАРТА збільшила продажі цієї культури більше ніж в 2 рази до 512 тис. тонн. Виручка сегменту склала 106 млн євро, з часткою експорту - 95% від загального обсягу продажів зернових. EBITDA сегменту становила 51 млн євро, що відповідає рівню першого півріччя-2018. Станом на кінець липня компанія завершила збирання ранніх зернових культур: врожай склав 263 тис. тонн (+5% р/р), в тому числі пшениці – 255 тис. тонн. 

Цукор
Виручка цукрового сегменту скоротилася на 1/5 до 55 млн євро у зв’язку з меншим обсягом продажів (153 тис. тонн порівняно зі 185 тис. тонн у першому півріччі-2018) та низькими цінами. EBITDA сегменту зменшилася до 4 млн євро з 7 млн євро за аналогічний період минулого року. 

Протягом звітного періоду ціни як на українському, так і на глобальному ринках залишалися під впливом перевиробництва та надлишкової пропозиції цукру. Враховуючи прогнози збільшення світового споживання цукру, очікується, що наступного сезону баланс може змінитися із відповідним відновленням цін. 

Переробка сої 
Сегмент продуктів переробки сої забезпечив компанії виручку 46 млн євро, що на 1/5 більше порівняно з першим півріччям-2018 за рахунок більших обсягів продажів. Частка експорту зросла до 87% з 75% минулого року. Показник EBITDA збільшився до 5 млн євро з 2 млн євро за аналогічний період 2018 року.  

Тваринництво 
Виручка сегменту збільшилася на 14% до 17 млн євро, показник EBITDA зріс втричі до 3 млн євро. Значною мірою на покращення прибутковості вплинули більш високі ціни на ринку молока. 

Коментар Віктора Іванчика, Генерального директора АСТАРТИ
«У першому півріччі 2019 року АСТАРТА сконцентрувалася на максимальному збільшенні операційного грошового потоку та продажах запасів. Це дозволило компанії зменшити кредитне навантаження, виплативши боргові зобов’язання на 49 млн євро, та зміцнити фінансове становище напередодні нового виробничого сезону».

До всіх новин
Контакти
Анастасія Новікова

Прес-секретар